Hasičská pouť

Pouť ke cti sv. Floriána

Jarní počasí přivítalo druhou květnovou neděli na Hoře Matky Boží u Králík poutníky, hasiče a další hosty na 3. již tradičním ročníku Hasičské pouti ke cti sv. Floriána.
Pouť začala slavnostním průvodem, který došel na mši svatou celebrovanou panem farářem Zdeňkem Šilhánkem CSsR. V čele průvodu šly hasičské sbory s prapory a sv. Floriánem. Za nimi kráčeli pozvaní hosté včele s panem senátorem Petrem Šilarem. Průvod uzavírali uniformovaní hasiči a poutníci.
V rámci duchovního programu pouti po mši svaté byla panem farářem posvěcena technika a socha sv. Floriána. Bylo posvěceno i nové výjezdové auto JSDH Lichkov značky Liaz - CAS 25L.
V odpolední části programu předvedli svoji šikovnost mladí hasiči z Lichkova. Návštěvníkům se dostala možnost prohlídnout si hasičskou a policejní techniku. Dopravní policie z Králík připravila ukázku měření rychlosti radarem. Hezkou ukázku tanečního umu nám předvedla skupina Mladkovských žen.
V závěru bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu 3. ročníku pouti ke cti sv. Floriána a to jak sponzorům, hostům, návštěvníkům ale také všem pořadatelům.

Za SDH Lichkov Lenka Macháčková