Okresní kolo PLAMEN 2012/2013

2. 7. 2013

SDH Lichkov uspořádalo ve dnech 31.5. až 1.6. 2013 dvoudenní soutěž Okresního kola hry PLAMEN v areálu školy SOU opravárenského Králíky.

V pátek 31.5. byla soutěž slavnostně zahájena zástupci Okresního sdružení hasičů ČMS Ústí nad Orlicí a místních samospráv a to starostou obce pořádajícího sboru panem Zdeňkem Brůnou a místostarostou města Králíky panem Antonínem Vyšohlídem.

Dvoudenní soutěži předcházela podzimní I. část Závodu požárnické všestrannosti PLAMEN 2012/2013. Nynějšího jarního kola dvoudenní soutěže se zúčastnilo 36 sborů dobrovolných hasičů o celkovém počtu 630 dětí.

Mladší a starší děti se povinně účastnily těchto disciplín: Požární útok, Štafeta 4x60, Štafeta požárních dvojic, Štafeta CTIF, Požární útok CTIF. Dále nepovinně v disciplíně Přebor jednotlivce – běh na 60m.

V kategorii mladších žáků se utkalo 28 družstev o celkovém počtu 310 dětí ve věkové hranici 6-11let. Na prvních třech místech se umístila družstva: 1. Lukavice A, 2. Dolní Dobrouč A, 3. Svatý Jiří.

A v kategorii starších se soutěže zúčastnilo 29 družstev o celkovém počtu 320 dětí ve věkové hranici 11-15 let. Na prvních třech místech se umístila družstva: 1. Lukavice A, 2. Dolní Dobrouč A, 3. Letohrad – Orlice.

Do krajského kola postoupilo družstvo: „Lukavice A“ a „Dolní Dobrouč A“. Za Pardubický kraj vyhrálo družstvo „Dolní Dobrouč A“ a bude nás tak reprezentovat v republikovém finále soutěže hasičů.

Poháry, diplomy, medaile a věcné ceny dětem předali: pan Rudolf Rajnet, František Faltus, Jakub Betlach a pan František Matějka. A zároveň také předali ocenění za výtvarnou soutěž „Požární ochrana očima dětí“.

Akce i přes deštivé počasí sklidila úspěch a vyloudila i úsměv na tvářích 630 soutěžních dětí, 70 vedoucích, 78 rozhodčích, 15 zástupců okresního štábu a velkého počtu členů a nečlenů organizačního sboru SDH Lichkov.

V závěru mi dovolte touto cestou poděkovat všem, kdo se podílel na uspořádání jedné z největších soutěží pro hasičské děti a mládež.

Za SDH Lichkov Macháčková Lenka

Zde najdete fotky z jednotlivých dní: čtvrtek, pátek a sobota