Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž "O pohár starosty obce Lichkov" 2. srpna 2014

Celý týden před soutěží probíhal na cvičišti úklid okolo chatek a vůbec v celém areálu. Po delším čase byl odvezen železný šrot, spáleny větve vyřazené pod vysokým napětím. V rámci příprav byl na garáži nainstalován nový elektrický rozvaděč a nově rozveden proud do chatek, v chatkách přibily i nové zásuvky. Po letech tak zmizely kabely natažené pod střechou a kabely byly rozvedeny pod zemí, jak tomu mělo být. Sbor si zažádal o vlastní el. přípojku.
                V pátek se ještě doupravil terén před chatkami, ze starých trámů z pod chatek byl zbudován provizorní zákryt nad šachtou na hydrant. Připravily se základny, řádně se vyznačila trať a postavil se stan pro hudbu. Mezi přípravami probíhalo cvičení mužů a žen.
                V sobotu panovalo slunečné počasí a tak se od ranních hodin dolaďovaly detaily, aby byla připravena kuchyň, grilování masa, smažení bramboráků, výčep, zpracování výsled a ozvučení. Před desátou hodinou se začala sjíždět soutěžní družstva, v letošním roce to byla družstva z: Prostřední Lipky, Dolní Moravy, Boříkovic, Králík, Záchlumí, Domaskówa, Miedzylesie a nechyběla dvě domácí družstva. V prvním družstvu soutěžili: Fanda Faltus, Šimon Mucha, Míra Loufek, Renča Vyšohlíd, Honza Mlynář, Petr Sedláček a Kája Macháček. V druhém družstvu soutěžili: Kuba Šulc, Franta faltus, Míra Loufek, Kuba Faltus, Renek Vyšohlíd ml., Tomáš Vyšohlíd a Martin Faltus. V kategorii ženy byla dvě družstva a to z Lichkova a Králík. Za Lichkov soutěžily: Terka Faltusová, Bára Plajerová, Martina pražáková, Maruška Vyšohlídová, Pavla Jelínková, Marika Matoulková a Nikola Matoulková (druhý pokus Iva Loufková). Soutěž odstartovala po půl jedenácté prvními pokusy mužů a žen a hned potom následovaly druhé pokusy. Vše probíhalo v dobré náladě, nikam se nespěchalo a pokusy probíhaly hladce asi do půl třetí bylo doběháno. Po krátké přestávce na vyhodnocení proběhl nástup s vyhlášením výsledků. V kategorii mužů se nejlépe dařilo družstvu z Králík, které tak vyhrálo pohár starosty a putovní pohár SDH Lichkov. I v kategorii žen vyhrálo družstvo z Králík. Ihned po vyhlášení (a možná už před ním) následovalo odměňování soutěžících koupelí v nádrži na vodu. Soutěžící nikam nespěchali a většina družstev se zdržela do pozdních odpoledních hodin. Kolem sedmnácté hodiny a se na grilu začali smažit pstruzi a na cvičišti se začali scházet místní návštěvníci i chalupáři. U lahodného piva a kytary se vysedávalo až do půlnoci. Velké překvapení pro místní ženy připravili Martin Jelínek a Kája Macháček, kteří jim složili oslavný song.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář