V pátek 11. května uspořádali hasiči v Lichkově pro základní a mateřskou školu „Den prevence“ v rámci dne požární bezpečnosti. Preventista sboru Miroslav Loufek, který měl celou akci ve své režii, rozdělil děti do skupin, které pak pod dozorem svých učitelek procházeli stanoviště, na kterých se měli možnost seznámit s prevencí v požární ochraně, se základy zdravovědy a s hasičskou technikou. Dále si děti vyzkoušeli útok s požární stříkačkou pod dozorem vedoucích mladých hasičů a zasoutěžili si v několika hrách. Po opékání vuřtů přijeli hasiči z polského Miedzylesie, s kterými již lichkovští několik let spolupracují, a provedli ukázku se zachraňováním osoby přiotrávené kouřem a s hašením hořícího objektu. Dále dětem předvedli zásahový automobil a jeho výzbroj, např hydraulické kleště, zdravotní techniku apod. Na závěr byli děti odměněni za účast pamlsky a obdrželi osvědčení o proškolení z prevence v požární ochraně.

Náhledy fotografií ze složky Den prevence 2007