Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Družstvo mladých hasičů se v neděli 7. července 2007 zúčastnilo soutěže "Putovní pohár obce Bystřec". Družstvo soutěžilo ve složení: František Faltus ml. (sací koš), Veronika Joštová (hadice "B"), Tomáš Vyšohlíd (rozdělovač), Martin
Faltus a René Vyšohlíd ml. (pravý proud), Sandra Loufková a Kristýna Joštová (levý proud),u kategorie mladší je strojník vedoucí. Družstvo doprovázeli vedoucí: Petra Faltusová, Jiří Doubínek (Krtek) a Honza Mlynář. Dále zde byli Eva Janáková (možná jednou paní Krtková) a Jakub Faltus. Na soutěž jsme se dopravovali osobními auty. Petra dokonce zvádla i "vozejk" se stříkačkou a dalším vybavením, i když byla trochu přepadlá po noční pařbě :-D.
     Zřejmě díky skřítkům naschválníčkům jsme dorazili do Bystrce o hodinu dříve. K naší radosti byla přihlášena pouze dvě družstva mladších (to naše a místní). Aby jsme se nenudili, pozlobila nás i stříkačka, nějak se jí nechtělo startovat. Jak zjistil místní odborník, měli jsme zavřený přívod benzínu a zlobil nás startér (špatný kontakt na kabelu).
     Po odsoutěžení starších družstev přišla konečně řada na nás. Při přípravě nářadí si Tomáš všimnul, že jsme vyrazili bez přileb (že by opět skřítek naschválníček? - pozn. WM), ještě že nás zachránili Mladkováci. Utok se nám docela povedl, až na zavřený rozdělovač, který Tomáš nezvládl otevřít a musel mu pomoci Honza. Proto ten první čas nebyl nic moc a tak jsme spoléhali na druhý pokus. Ten již klapnul bez problémů. Po uklizení stříkačky a nářadí se šli děti převléknout do suchých věcí. Aby toho nebylo málo, tak dva odborníci Kuba a Tomáš zabouchli klíč v Honzově autě. Jěště že se našel ochotný pán z Bystrce, který sehnal drát a s Krtkem klíč vylovili.
     Co říci na závěr? Družstvo se podle předpokladu umístilo na pěkném druhém místě a domů jsme dojeli ve zrdaví.

Autor: Jan Mlynář

 

Náhledy fotografií ze složky Dětská soutěž - Bystřec