V sobotu 15. března za pěkného počasí se to letos opět hemžilo na sále u nádraží našimi nejmenšími v doprovodu rodičů i prarodičů na dětském karnevalu organizovaném hasiči a zahrádkáři.
Celý sál vyzdobili děti s učitelkami z místní základní školy. Díky šikovným rukám maminek a jistě i babiček jsme mohli vidět množství nápaditých a pěkných kostýmů a masek. Z nich pořadatelé po promenádě vybrali a také odměnili po třech ze tří věkových kategorií a také tu nejroztomilejší. V kategorii starších to byli: 1. pampeliška – Eliška Kyllarová z Králík, 2. Pipi dlouhá punčocha – Markéta Orlická ze Sobkovic a 3. Číňanka – Veronika Joštová. V kategorii mladší: 1. klokánek – Nikola Muchová, 2. včelka – Kumpoštová Klára a 3. Ferda mravenec – Filip Matoušek. V kategorii nejmladší: 1. Čmelák – Katka Bednářová, 2. Motýlek – Aneta Laczková z Králík a 3. princezna – Pavla Šplíchalová. Nejroztomilejší: beruška – Denisa Prachařová.
Děti si zasoutěžili v několika hrách, mnohé drobnosti vyhrály i v tombole. V sále jsme také přivítali početnou skupinu mladých hasičů s vedoucími za Sobkovic. Na odbyt šly také chlebíčky, párky v rohlíku a zejména vynikající zákusky z dílny Míly Jánešové, po dobrotách se jen zaprášilo.
Pořadatelé děkují sponzorům kteří přispěli do tomboly: Prodejna Radka – Radmila Šveráková, Prodejna „Na Kovárně“ – Marta Pavlíčková, Vodařství, topenářství – Stanislav Moravec, Hračkářství .- Věra Ettelová – Králíky, MM reality holding a.s. – pobočka Lanškroun, Tenisový klub, TJ Tatran, ZO ČZS (zahrádkáři), SDH Lichkov, restaurace „U nádraží“ – Milan Sedláček. Dále pořadatelé děkují Obecnímu úřadu za bezplatný pronájem sálu a panu Milanu Šenkovi za bezplatné topení.
Finanční výtěžek bude jako v minulých letech předán místní základní a Mateřské škole.

za pořadatele Josef Stejskal