Letohradský železniční klub ve spolupráci s ČD a.s. uspořádali dne 11. srpna 2007 akci s názvem "Parní manipulační nákladní vlak s fotografováním". Tento vlak vezla parní lokomotiva 423.009 V trati Letohrad - Dolní Lipka - Štíty a zpět, se zájezdem z Dolní Lipky do Červeného Potoka.
     Jednalo se o symbolickou rozlučku s tratí, na které vzápětí začne nepřetržitá výluka, která některá místa zcela změní v přípravě na elektrizaci, a bude to tak pravděpodobně poslední možnost zachytit parní lokomotivu na některých tradičních místech.
     Na žádost zmiňovaného klubu doplňovala JSDHO Lichkov do parní lokomotivy na této akci vodu. První doplňování proběhlo v 9.00 hod. v Lichkově, další ve12.45 hod. v Králíkách a poslední ve 13.15 hod v Dolní Lipce. Odpolední dvojí doplňování v tak krátkém čase bylo z toho důvodu, že lok, ř. 423 má nádrž na cca 10 m3 vody, ale naše Tatra má pouze 6 m3.
     Dopolední část zajistil Jirka Dulovec a Honza Doleček, odpoledne je vystřídali Miloslav Vlček a Honza Mlynář.
     V přiložené fotogalerii je pár fotek, které pořídil Honza Mlynář.
                                                                                                                     D.

Náhledy fotografií ze složky Doplňování páry