Jdi na obsah Jdi na menu
 


2009

 

Martin Faltus:

Besídka18. 12. 2009

Dne 18. 12. 2009se konala na hasičáku vánoční besídka. Měli  jsme k občerstvení kofolu a pizzu a na to, že všichni machrovali, že snědí všechny pizzy tak snědli velmi málo. Jen Fanda, Martin, Renek museli dojídat. Ale to není všechno, dostali od vedoucích malé dárečky, které se jim do budoucnosti budou hodit. Dostali  jsme ponožku na mobil, úkolníček a nějaké bonbóny. Na tom se vedoucí nejvíce pobavili, protože když jsme si je dávali do pusy tak to bylo strašně kyselý. Ještě se podívaly na DVD z výročky jak jsme Lichkovu představili.

Fotky zde.

 

Martin Faltus:

Výroční valná hromada 2009

Výroční valná hromada začala trochu netradičně, začali jsme o trochu později. Začal Martin Faltus, který uvedl, co jsme si připravili. Nejdříve jsme začali my starší, s parodií na členskou schůzi na téma „Dvoudenní soutěž“. Začali jsme hrát, ale až na to, že skoro nikdo neuměl text nám to šlo bezva. Pak Martin uvedl naše kolegy z přípravky a ti Vám řeknu, byli super. Měli simulaci výjezdu hasičů k požáru. A nakonec jsme recitovali baseň o nás, aby nás diváci lépe poznali. Ale to nebylo všechno, ještě Martin přednesl baseň na poděkování pro vedoucí a pak ukončil program mladých hasičů a přípravky a uvedl ženy. Ženy hasičky měli tanec ve stylu hip-hop a to jim sedlo. Pak starosta a všichni koukali s otevřenou pusou, protože ženy to měly suprový. A to byl konec kulturního programu a přešlo se k volbám.

Fotky jsou zde.

 

Sandra Loufková:

Cvičení ze dne 4. 12. 2009

Dne 4.12 jsme se zúčastnili hasičáku, který začal okolo páté hodiny. Za vedoucí: Jirka, Klára a Pavla Jelínková. Děti: Franta, Tomáš, Sandra, Martin, Kuba, Sára, Péťa, Jiřík a Martínek. Nejdříve jsme začali se zkoušením scénky a pak jsme si opakovali básničky. Franta Faltus ml. se na nás přišel podívat. Po dvou scénkách jsme se přesunuli do jídelny, kde jsme vyráběli výrobky. Zdobili jsme větvičky v květináči, ozdoby atd. Před sedmou hodinou jsme začali uklízet a když jsme měli uklizeno, tak jsme šli domů.

Fotky jsou zde.

 

Sára Loufková:

Cvičení ze dne 27. 11. 009

V pátek 27. 11. 2009 jsme byli na sále u hospody a nástup dávala Sára, nacvičovaly jsme scénku ,, dvoudenní soutěž " a zpívali jsme písničku. Byli tam za vedoucí: Klára, Honza, Jirka , Krtek a z dětí: Sára, Tomáš, Sandra, Martin, Ludvík, Kuba, Petr, Jiřík. Asi po půl hodině jsme si šli sednout do aut. Jeli jsme do Lichkovské školy. Tam jsme vyráběli různé suvenýry z přírodních materiálů, které se budou potom na Jarmarku prodávat. Někdo tam buďto dělal ze začátku suvenýry nebo kreslil obrázek pro Fandu, který má zlomenou nohu. Když už jsme to měli udělaný, tak jsme začaly uklízet asi čtvrt hodiny před sedmou hodinou. Když už jsme měli uklizeno tak jsme se šli na chodbu udělat nástup a hodnotila nás Klára a potom jsme šli se obléct a čekali jsme na vedoucí a oni nás potom rozvezli domů.

Fotky ze cvičení jsou zde.

 

René Vyšohlíd:

Cvičení ze dne 20. 11. 2009

V pátek tam byli vedoucí Krtek a Petra. Nacvičovali jsme schůzku.Dostali jsme nové básničky.Konalo se to v sále u hospody.Dával nástup Tomáš Vyšohlíd. A jak jsme tam zpívali tak Martin zpíval strašně hezky a potom jsme šli domů.

Fotodokumentace se skrývá tady.

 

Tomáš Vyšohlíd:

Cvičení ze dne 13. 11. 2009

V pátek 13.11 jsme měli další cvičení. Opět a zas jsem si dali na začátku nástup a rozcvičku. Každý si udělal 2 cviky. Potom jsme šli nacvičovat naši hru na výroční schůzi. Nacvičovali jsme to asi dvakrát nebo třikrát. Fanda s Martinem dostali červený puntík za to, že to měli prej dobře nacvičený. Na závěr jsme si zahráli mrazíka. A šli domů.  

Fotky jsou zde.

 

Petr Chaloupka:

Cvičení ze dne 6. 11. 2009

Tak tenhle hasičák byl v místní škole Lichkov. Nástup dával Petr Chaloupka. Po rozchodu nám Mlynář Honza papíry na scénku, kterou vám předvedeme. Jak nám dali papíry, tak jsme si to všecko všichni prohlédli, přečetli, vyzkoušeli pak jsme dali nástup na rozchod, aby jsme se mohli jít domu. A to je vše.

Odkaz zde.

 

Ludvík Halbrštát:

Cvičení ze dne 30. 10. 2009

Dnes jsme si každý dal jeden cvik a pak jsme cvičili na výroční schůzi a pak jsme si zahráli vybíjenou a pak jsme dohráli s šli domů.

Odkaz na fotky.


Radim Loufek:

Cvičení ze dne 23. 10. 2009

Tento hasičák se mi líbil, protože nás tam bylo málo. To znamená, že jsme neměli tolik cviků tak že to bylo príma. Potom jsme s vedoucíma procvičovali: šplhání na žebřinách, kotrmelce, kliky, dřepy, skákání na jedné noze, sounož. Dál jsme si s vedoucíma povídali o tom že budeme muset mít vystoupení tak se nás ptali jestli nemáme nápad a asi polovina z nás řekla že můžeme hrát nic. Ale Honza vedoucí nám nabídl parodii na zasedání ,pár z nás souhlasila, ale ti druzí to nechtěli. Ještě jednou jsme si zacvičili. Dali jsme si 3krát vybíjenou:  1x vyhrál Radim Loufek, 2x Tomáš Vyšohlíd  pak nás za špatné chování poslali domů a hasičák nám skončil.

 

Jakub Šulc:

Cvičení ze dne 16. 10. 2009

Tento hasičák jsme šli bobovat. Bobovali jsme koulovali se ale nejlepší bylo když se s náma přetahoval Jirka Dulovec a mi sme se ho snažili shodit dolů. To se nám nepovedlo. Tak sme ještě chvíli bobovali a pak jsme šli domů.

Odkaz na fotky.

Fanda Faltus:

ZPV DOLNÍ DOBROUČ

Dne 10. 10. 2009 jsme jeli na závod požárnické všestrannosti do Dolní Dobrouče. Sraz byl v 7.00 hodin. V klubovně jsme se převlékli do hasičských mundůrů. Potom jsme už vyjeli. Když jsme přijeli na místo tak začalo trochu pršet. Tak nám Jirka řekl, abychom zůstali v autě, že oni se tu zatím porozhlédnou. Když pak asi za 5 minut přišel, přinesl s sebou dvě startovní čísla 8, červené (pro starší kategorii) a žluté (pro A tým). Řekli nám , že poběžíme v tomto složení: 1.družstvo Martin Faltus, Tomáš Vyšohlíd, Sandra Loufková, Ludvík Halbrštát, Radim Loufek. 2.družstvo František Faltus, Petr Chaloupka, Sára Loufková, Jakub Šulc, René Vyšohlíd. V 9:45 hodin byl nástup a o 15 minut později vyběhl 1. kolektiv na trať. Když vyběhlo naše první družstvo tak za 8 minut jsme měli vyběhnout my. Stanoviště následovala po sobě: 1. střelba ze vzduchovky, 2. uzlování, 3. základy topografie - mapa a azimut, 4. zdravověda, 5. lano a za 6. požární ochrana. Trať byla celkem dlouhá asi 3 km. Celkem jsme měli 31 trestných bodů. Po doběhu jsme se naobědvali, měli jsme k obědu hamburger. Než jsme doběhli tak se tu postavila trampolína. Na které se děti vyblbly. Pak jsem zašel pro kroniku do stanu a začal jsem s Luďou sbírat podpisy od ostatních vedoucích. Když jsme to udělali tak začalo zase trochu pršet. Vyhlášení mladší kategorie bylo asi v 12:30. Za 30 minut mělo být vyhlášení naší kategorie. Ještě před závodem nám vedoucí řekli že když budeme do 20. místa tak pojedeme na výlet. Na závodě bylo 29 kolektivů a 43 družstev. My jsme se umístili na 19. místě dohromady. Jinak 1.drustvo se umístilo na 24. místě a druhé družstvo se umístilo na 41. místě. Když jsme přišli k autu tak jsme se vyfotili a Jirka nám oznámil že jedeme do Polska a tam se podíváme do aquaparku. Už se moc těšíme.

Něco málo fotek s komentářem je na našich stránkách a zbytek je na rajčetiMartin Faltus:

V pátek 9. 9. 2009 se družstvo mladých hasičů sešlo na cvičení. Sešlo se celkem 9 dětí byli to: Ludvík, Tomáš, Martin, René, Fanda, Sandra, Radim, Sára a Kuba (Péťa Chaloupka byl nemocný). Vedoucí tam byli: Jirka, Krtek, Petra, Honza a Klára. Bylo to hlavně cvičení na téma BRAŇÁK (ZPV) zlepšovali jsme střelbu, uzle, topografii a běh. A řeknu, že to bylo suppppppppeeeeeeeeeerr cvičení.

Fotky ze cvičení jsou zde.


V sobotu 26. září se MH zúčastnili ZPV v Černovíru. Na tomto závodě měli příležitost vyzkoušet si všechny disciplíny na trati, ještě před zahájením hry Plamen. Za naše družstvo soutěžili: Faltus Martin, Halbrštát Ludvík, Loufková Sandra, Vyšohlíd Tomáš, Šulc Jakub a náhradnice Loufková Sára. Několik fotek ze závodu naleznete na rajčeti a zde je k dispozici výsledková listina.