Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010

 

Hasičák 8.10. 2010

Poslední cvičení před soutěží ZPV-Dolní Čermná. Domluvili jsme se, kdo zítra pojede a šli jsme cvičit. Střelbu, uzle, zdravovědu, topografii, značky a hasební prostředky. Ten, kdo už to umí dobře se nudí. Když jsme vše zopakovali, rozešli jsme se domů.

Zúčastnili se: Tomáš, Renek, Martin, Kuba, Sandra. Začal chodit Fanda, který by rád dělal instruktora.

Foto zde.

 

Hasičák 1. 10. 2010

Dnes je nás tu dost málo. Petr Chaloupka, Sára a Sandra Loufkovi, Radim Loufek jsou nemocný.

Nacvičujeme ještě na ZPV v Čermný. Stále je co zdokonalovat. Protože je dneska dost zima, jsme rádi, že je 18:00hod a my běžíme domů.

 

ZPV-Černovír

V sobotu 25.9.2010 jsme se zúčastnili závodu požární všestrannosti.

Sešli jsme se už v 7:00 před hasičárnou. Jeli: Martin Faltus, Sandra a Sára Loufkovi, Kuba Šulc a Péťa Chaloupka, který sebou vzal i malého brášku Míšu. Vedoucí byli: Jirka Dulovec a Krtek.

Ve střelbě nás zachránil Martin, ostatní stnoviště jsme zvládli asi všichni. Jen ještě lano nebylo na 100%. Nakonec jsme skončili na 24. místě z 30 družstev.

Foto zde.

 

Hasičák 24. 9. 2010

Sešli jsme se opět na bojišti a nacvičovali na soutěž. Kromě Péti Chaloupky jsme tu všichni. Protože přestal chodit Luďa, je nás jen 8 a proto se na začátku cvičení domlouváme, jak budou probíhat cvičení dál. Pak už jen opakujeme. Na konci cvičení nám vedoucí řekli, v kolik se zítra sejdeme před hasičárnou, abychom mohli jet do Černovíra na braňák.

Foto zde.

 

Hasičák 17. 9. 2010

Sešli jsme se v plném počtu, krom Tomáše a jdeme cvičit na braňák. Vedoucí nám dnešní cvičení udělali formou soutěže o nejlepšího hasiče v kategorii mladší i starší. Podle počtu získaných bodů vyhrál mezi mladšíma Renek a mezi staršíma Martin. Radoval se, že dnes chybí Tomáš - měl velkou šanci vyhrát, což se i stalo. Opakovali jsme střelbu, značky, uzle a topografii.

Foto zde.

 

Hasičák 10. 9. 2010

První cvičení v tomto školním roce se konalo na bojišti. Domluvili jsme se, že cvičení budou opět každý pátek od 17:00hod. Protože nás čeká braňák, jdeme opakovat. Ujistili jsme se, že jsme všechno zapoměli. Teda Martin, Tomáš a Sandra nezapoměli, ale ostatní jo.

Dnes jsme tu: Sára, Sandra, Renek, Petr, Martin, Tomáš, Radim a Kuba. Fanda už nechodí, protože mu je víc než 15let. Cvičili jsme střelbu a procvičovali hasební prostředky.

 

Hasičák 26. 6. 2010

Dnes nás čeká poslední cvičení v tomto školním roce. Scházíme se na bojišti a to vyjímečně už v 16:00hod. Cvičení máme společně s malejma. To bude nuda.

Vedoucí nám řekli, že dneska půjdeme za pokladem. Dostali jsme dvě obálky. My jsme dostali modrou a malí dostali červenou. V obálce byl vzkaz, kam máme jít. Z bojiště jsme šli vlevo do vesnice. Na dalším stanovišti jsme hledali další obálky. Tak to šlo pořád dál. Hledali jsme obálky, kde byly úkoly, který jsme plnili. Cesta končila na hřišti, kde jsme hledali poklad. Náš poklad našel Martin. Byl to velkej pytel se sladkostma. Nakonec to cvičení nebyla vůbec nuda. Po prázdninách se tu zase sejdeme.

 

Hasičák 11. 6. 2010

Dneska jsme dostali zprávu, že sraz je u hasičárny a že nás čeká brigáda. Je hrozný horko, tak se bojíme, aby to nebyla těžká práce. Po nástupu jsme dostali hrábě a vidle a vyrazili k parku. Tam jsme se dozvěděli, že budeme hrabat seno. Za necelou hodinu jsme to měli uhrabaný. Na závěr jsme dostali od vedoucích melouna a šli domů. Většina z nás se šla koupat.

 

Plamen 2010

Jarní kolo hry plamen se tentokráte uskutečnilo v mladkovském areálu. Více na tomto odkazu, kde najdete článek a několik fotografií.

 

Petr Chaloupka:

Vandr za řemesly 22. 5. 2010

Jak jsme se včera na cvíču dohodli, dneska jsme byli na výletě v Letohradě v muzeu řemesel, kde se konal " Vandr za řemesly". Sraz jsme měli v 8:30 na nádraží v Lichkově. Jeli jsme všichni kromě Renka, Tomáše a Martina, ti měli fotbalový zápas. A z vedoucích jel Krtek a Klára s Jiříkem. Ve vlaku jsme si chtěli pouštět písničky z mobilu, ale Klára nám to nedovolila, že to nechce poslouchat. Když jsme přišli do muzea, vedoucí nám dali rozchod. To bylo úplně super. Koupili jsme si různé věci. Sára a Luďa si vyrobili výrobky. Koukali jsme za vystoupení bubeníků. Několikrát nám pršelo, ale vždycky jsme se schovali pod velké deštníky. Aspoň jsme se nasvačili. Pak měli vystoupení 2 koně. V půl jedné nám vedoucí řekli, že už musíme jít zpátky na vlak. Rychle to uteklo a byl to hezký výlet.

Foto zde.

 

Ludvík Halbrštát:

Hasičák 21. 5. 2010

Jsme se sešli na bojišti, bylo nás tam 10. Bylo pro nás připraveno vázání uzlů, topografické značky, džberovky a štafeta dvojic. Ludvík, Martin, Kuba, Sandra a Sára jsme byli u uzlů, všem šly, ale Kubovi a Ludvíkovi nešlel lodní, pak jsme se přesunuli ke džberovkám. Ludvík a Martin byli u jedné džberovky, Kuba a Sandra byli u druhé džberovky. Ludvík a Martin utíkali ke džberovce, Martin prohodil hadici a zapojil do džberovky a pak dal Ludvíkovi koncovku, který ji zapojil do proudnice a musel se trefit do terče a pak jsme se naposledy přesunuli ke štafetě dvojic. Sára byla kapitánka, běžela okolo hydrantu a kolíku a vrátila se na stanoviště. Potom běželi Sandra a Kuba. Kuba vzal proudnici, Sandra zapojila hadici do hydrantu a Kuba zapojil proudnici na hadici. Potom jsem utíkali okolo kolíku a běželi zpět. Po nich jsme vyběhli my, Já, Martin, utíkali jsme kolem hydrantu a kolíku, Já jsem odpojil proudnici, kterou jsem vzal i s hadicí. Běžel jsem k hydrantu, odpojil jsem hadici a utíkal jsem na stanoviště. Martin smotal hadici a běžel za mnou. V 18:15 hodin jsme skončili.

Foto zde.

 

René Vyšohlíd:

Hasičák 14. 5. 2010

Dnešní cvičení probíhalo za deštivého počasí. Byla to škoda, protože zrovna přijeli hasiči z Žacléře ukázat jejich nové hasičské auto. Celé auto jsme si se zájmem prohlédli a tiše záviděli, že ho nemáme taky. Když se s námi chlapi rozloučili, ještě jsme si vyzkoušeli uzle na soutěž, a protože byla zima, brzo jsme se rozešli. Chceme co nejvíc trénovat na dvoudenní soutěž, ale pořád prší. Příští týden ale budeme jezdit nacvičovat do Mladkova. Vedoucí Jirka slíbil, že aspoň 3xtýdně.

 

 Martin Faltus:

Hasičák 7. 5. 2010

Během pátečního hasičáku mladých hasičů stala věc, která nás velmi potěšila. Vedoucí Jirka řekl: ,,Zítra jedeme na Hedeč, a budeme tam mít představení", někteří to sice věděli dopředu, ale zbytek byl překvapen. Takže vystoupení bylo to ,že jsme museli udělat štafetu dvojic. Byla dvě družstva Tomáš, Péťa, Luďa a Kuba druhé bylo Martin, Sára, Sandra a Radim. Bylo to výborné. A naši kolegové z přípravky měli taky vystoupení. Ale já si myslím, že to měli lepší než my. Ke konci hasičáku jsme ještě dostali takovou tajenku neboli osmisměrku a to bylo super!!!!!!!!!!!

 

Kuba Šulc:

Hasičák 30. 4. 2010

Na hasičáku jsme běhali štafety přes překážku. Já jsem měl volnej úsek, předával jsem štafetu Tomášovi. Radim neměl volnej úsek, musel táhnout hasící přístroj na dřevěnou desku. Peťa podběhával tyč. Mám strach, že to zkazím. Budu se snažit, abychom vyhráli. Martin přelézal dřevěnou stěnu. Ludvík také dával na dřevěnou desku.

Foto zde.

 

Sára Loufková:

Hasičák 23. 4. 2010

V 16.30 hod. jsme byli na hasičáku, hned jsem dala nástup a potom jsme se seřadili do dvojic a šli jsme za přípravnými hasiči k obchodu, k Hrušce. Jirka Dulovec šel zapálit starou kůlnu. Bylo to hasičské cvičení pro dospělé hasiče, a pak přijeli hasiči: Lichkov, Mladkov, Studené, Těchonín. A šli jsme se kouknout, jak hasí požár. Koukli jsme se, jak za tratí protahovali hadice na vodu. Později jsme se šli kouknout jak ze savic jde voda do PS12 a ta ji předává do hadic a do tatry a pak jsme šli na Bojiště a tam sem dala rozchod na rozcvičku,  každý dělal 2 cviky a Petra vymyslela 1 soutěž . My jsme měli udělat dvojce a počkat než nám Petra řekne 3,2,1 teď a pak jsme běželi štafetu dvojic. 1. měl vzít proudnici a 2. vzít hadici a rozhodit ji u hydrantového nástavce a spojit hadici s proudnicí. Dostali pochvalu a já jsem dala nástup k ukončení.

 

Petr Chaloupka:

Hasičák 18. 4. 2010

Aquapark byl super. Odjížděli jsme ve 12:00hod od hasičárky do Olomouce. Jeli jsme hasičských Movanem a Klára vzala zbytek dětí do svého auta. No, byla to dálka, ale Mates Faltus vyprávěl vtipy, tak to rychle uteklo. A potom mrtě chaos, než jsme našli bazén - byl fakt hustej! Uvnitř jsme dostali takové hodinky, které nesmíte ztratit. Konečně jsme šli do bazénu, byly tam bva tobogány. Jeden obyč a druhej trychtýř - ten byl mega. Pak jsme byli venku, kde byla krásně teplá voda, tam jsme dělali kraviny. Vrátili jsme se dovnitř, kde byl vír, nechali jsme se unášet. Dvě hodiny utekly a my jsme šli na párek v rohlíku. A pak jsme valili dom. Cesta zpátky byla klidnější, protože jsme byli unavení.

Foto zde

 

Tomáš Vyšohlíd:

Hasičák 16. 4. 2010

Tento hasičák se uskutečnil na parkovišti u fotbalového hřiště, jelikož na našem bojišti bylo mokro. Na tomto hasičáku jsme nemohli nic moc cvičit, protože parkoviště je z asfaltu. Ale náš hlavní vedoucí si přece jen něco našel. Nejprve jsme se rozdělili na dvě skupiny po 5. Jedna skupina běhala štafetu dvojic a druhá skupina běhala takový poloviční požární útok. Útok se neběhal celý, protože jsme tam neměli mašinu. Běhali jsme jenom, takzvaně předek, který se skládá: 4 hadice C, 2 proudnice a troják. Na tomto útoku jsme si měli hlavně nacvičit rozhazování a smotávání hadic.

Foto zde.

 

Fanda Faltus:

Hasičák 9. 4. 2010

V pátek 9. 4. bylo cvičení na bojišti. Sešli jsme se a dali nástup. Jirka nám řekl, že to chování, co jsme předvedli v hospodě, mu stačilo a že příště nás bude posílat domů. Začali jsme nacvičovat na dvoudenní soutěž, kterou pořádáme na konci května, a to štafetou dvojic. U štafety dvojic běží v jednom družstvu 5 členů. A to kapitán a dvě dvojice za ním. Je k tomu potřeba 2x hadice C, 2x hydrant a 2x proudnice C. Kapitán odběhne celý okruh jedné dráhy a předá štafetu. Poté vybíhá první dvojice v obou drahách. Každá dvojice si vezme proudnici, hadici a běží k hydrantu. Tam zapojí jednu koncovku do hydrantu a druhou podá tomu, co má proudnici. Ten ji zapojí do proudnice a ještě natáhne hadici, co to jde. Potom doběhnou do cíle a vyběhne druhá dvojice. Ta oběhne kolík, první vezme proudnici s hadicí k hydrantu a tam všechno od sebe odpojí. Při odpojování nesmí koncovky a proudnici položit na zem. Druhý potom tu hadici smotá. Pak doběhne do cíle a je konec. U štafety se nesmí mluvit a všechno musí být po pravé straně. Po štafetě jsme odpovídali na zadanou otázku z minula a padaly různé návrhy. Na nástupu jsme se domlouvali, jak to bude v neděli. Jedeme totiž na slíbený výlet do aquaparku. Na cvičení byli z dětí: Fanda, Tomáš, Sandra, Martin, Radim, Renek, Sára, Péťa a Kuba. Kuba přišel po dlouhé době včas. 

Foto zde.

 

Sára Loufková:

Hasičák 26. 3. 2010

Jsme se sešli u hospody – U Nádraží. Nejdříve jsme chvíli čekali před hospodou, než odejdou zevnitř malý hasiči - přípravka. Zatím jsme si tam povídali. Dali jsme si nástup a přišel o 2. Min. později Luďa a jako vždy pozdě Kuba Šulc. Potom jsme šli do Vinárny, kde jsme si sedli. Nejdříve jsme si objednali pohár a potom kofolu. Potom nám přinesli kofolu jako první a za chvíli až zmrzliny. Když jsme zmrzlinu dojídali, tak nám začal dávat Krtek papírky s mapovými (topografickými) značkami, pak Jirka nám dával otázky z testu a my jsme na ně odpovídali. Například: Jaká jsou telefonní čísla na hasiče, policii a záchranou službu (záchranku), kde si můžeme udělat oheň, atd… A potom jsme šli domů po 6. hodině. Zúčastnili se vedoucí: Krtek, Jirka, Klára a Petra. A děti: Fanda, Tomáš, Sandra, Martin, Luďa, Radim, Jakub, René, Já a Péťa.

Foto zde.

 

René Vyšohlíd:

Hasičák 19. 3. 2010

V pátek jsme dodělávali výrobky. Bylo to velmi dobré a byla tam sranda. Martin říkal vtipy a Jiřík se hrozně smál. Vyráběli jsme je z různých koření. Byli tam vedoucí Jiří a Klára Dulovcovi a Jiří Doubínek.

Foto zde.

 

Radim Loufek:

Hasičák 12. 3. 2010

Na tomto hasičáku mě to moc bavilo, dělali jsme totiž obrázky. Nebyli to obrázky malované pastelkami ale něčím jiným. Bylo to všechno mimo pastelek. Na tomto hasičáku se podílelo docela málo dětí. Během hasičáku jsme prováděli mnoho kravin. No třeba jsme pořád mluvily a mluvily a mluvily. Ale myslím, že toto cvičení bylo bezva!!!

Foto zde.

 

Petr Chaloupka:

Hasičák 5. 3. 2010

Dnešní hasičák byl, že sme si měli vzít mýdlo a nastrouhat ho na malé kousky. Dali sme to do misky připustili trochu vody a tvarovali jsme nějakáká srdíčka atd... Protože byl MDŽ, tak jsme udělali dárky pro mamky. Dělali jsme to v místní škole Lichkov. Vedoucí byl Jirka Dulovec.

Foto zde.

 

Sandra Loufková:

Hasičák 12. 2. 2010

Na hasičáku jsme se sešli na sále. Zdobili jsme tam sál z krepáku na hasičský ples. Martin a Naďa nejdříve nastříhali proužky. Utvořili jsme dvojce a namotávali stužky na sebe, až jsme je spojili do čtyř žížal. Účastnili se Tomáš, René, Ludvik, Petr, Sára, Kuba, Martin a já. Vedoucí: Jirka, Klára, Pavla, Krtek.

Foto zde.

 

Martin Faltus:

Hasičák 5. 2. 2010

Je tu další pátek a družstvo mladých hasičů se schází na kluzišti v Lichkově. Ale sotva jdou na led, vypukla válka mezi dětmi. Koulovalo se a vedoucí Jirka dostal do hlavy dělovku, pak bitva skončila. Skákalo se do sněhu, vedoucí dali soutěž, doskočí dál. Ale oni to děti nebraly jako soutěž. ale jako to, kdo udělá největší machrovinku. A vyhrál to Petr Chaloupka, kterého vedoucí Jirka hodil, a on letěl jako letadlo. A na konec si Radim, Martin, Kuba a Sára hráli na strkanou. A to bylo vše.

Foto zde.

 

Ludvík Halbrštát:

Hasičák 22. 1. 2010

Sešli jsme se na kluzišti, hráli jsme hokej a ještě jsme dělali slalom a pak nám dala Klára teplý čaj a sušenku. Chvíli jsme poseděli a popíjeli čaj a pak jsme šli čistit košťaty a shrnováky kluziště. V 18.00 hodin jsme skončili.

 

Martin Faltus:

Hasičák 15. 1. 2010

Dne 15. 1. 2010 se mladí hasiči po novém roce setkali na hasičáku na místním kluzišti, byli se trochu provětrat. Jen tak si bruslili, a ti kteří to neuměli tak jim vedoucí pomohli se to naučit. Někteří hráli hokej. Hráli ho: 1.tým TOM a SÁRA, 2.tým MARTIN,PÉŤA, RADIM. Skončilo to 10:5, tým Toma vyhrál. Ostatní si jen tak bruslili. A vedoucí na nás dohlíželi a bavili se, jak Martin pořád padá na zadek a sledovaly hokej. Skončili jsme a běželi domů, jaká nám byla zima.