Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010

17. prosince 2010

Na dnešní cvičení si pro nás vedoucí připravili vánoční besídku. Protože je, ale dnes i besídka ve školce, posunula se nám ta hasičská až na 17. hodinu. S čím, ale vedoucí nepočítali, školka skončila už po 16.hodině a co teď? Rychle hlavy dohromady a je tu provizorní plán. Protože tu většina z nás je, jdeme rovnou na hasičák. Pavlínka, Karolínka a Eliška dorazí až později, Kubík a Matýsek jsou nemocní. Školáci jsou tu taky, tak hurá nahoru do školy, kde už na nás čeká stromeček a dárečky.

Dali jsme si nástup, vedoucí nám poděkovali za hezký rok na cvičení, rozdali čokolády za odměnu za docházku a už honem ke stromečku.

Dárky jsou rozděleny barevně pro mladší a starší a ještě navíc pro holky a kluky. Dárečky se nám moc líbily. Děkujeme a hurá domů.

 

10. prosince 2010

Dnes se scházíme už v 15:30hod na sále obce. Jak už víte, trénovali jsme kulturní program na výroční valnou hromadu a dnes je den D. Na začátku si musíme ještě celou scénku vyzkoušet, aby bylo vše v pořádku. Jelikož se blíží doba začátku schůze, přesouváme se za oponu a strojíme si hasičská trička, abychom byli styloví. Začínáme mít trému a už se nemůžeme dočkat, až to začne a my to budeme mít úspěšně za sebou. Je to tu. Starosta hasičů předává slovo Mladým hasičům. Pomalu se roztahuje opona a my vcházíme na scénu. Nejprve všem ukazujeme své vědomosti z hasičských značek. Vše zvládáme na jedničku. Po zvládnutí testu přicházíme s naší hymnou "Co jste hasiči". V průběhu této písně je puštěna na projekce fotek hasičů při jejich letilé činnosti. Blíží se závěr a my dostáváme od Fandy, našeho učitele, a pana starosty hasičů vysvědčení a tímto jsme pasováni na velké hasiče. Po rozdání vysvědčení přichází pan starosta obce, který nám předává malý dárek. Jsou to trička obce Lichkov. A přeje nám hodně zdaru do další činnosti ve sboru. My moc děkujeme za krásná trička. Je tu závěr. Úklon, velký potlesk a my odcházíme za oponu, aby dospělí mohli pokračovat ve schůzi. Ještě dostáváme párek s rohlíkem a kofolu. S plnými bříšky se loučíme s vedoucíma a s rodiči odcházíme k domovům. Ještě se stavíme u výstavky našich výrobků, na kterých jsme pečlivě pracovali. Rodiče přispívají do naší kasičky a za to si mohou vybrat jeden výrobek.

Na úplný závěr bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří nám na výstavě přispěli, na naší další činnost a ještě jednou díky panu starostovi Brůnovi za krásná trička.

 

3. prosince

Tak a máme tu týden do výročky, nacvičování scénky vrcholí:) Škoda, že dnes nás hodně chybělo. K tomu máme dnes vyrábět vánoční svícny. To nás velice baví všechny vypadají moc krásně. Dáváme tam různé větvičky smrku, borovice, tuje, mahonu pak je taky zdobíme vatou, mašličkami a ořechy. Na konci jsme si ještě párkrát zazpívali „Co jste hasiči“ a pak už šli všichni domu.

Foto zde.

 

26. listopadu

Opět máme cvičení ve škole společně i se staršími hasiči. Po úvodním nástupu a nacvičování scénky na výročku si pro nás cipísky vedoucí připravili výrobu sněhuláku. Máme šablonu sněhuláka vystřiženou ze čtvrtky a na ní si domalujeme obličej a vymalujeme klobouk který má na hlavě, zbytek dolepíme vatou.starší si dodělávají kofoláčky a mají moc dobré nápady, jednoho udělali dokonce se sádrou na ruce:) Na konci dostaneme bonbony a s krásným pokřikem dnešnímu cvičení „Zdar“ se rozloučíme.

 

12. listopadu

Dneska máme sraz opět u školy. Cvičení máme spojené společně i se staršími hasiči. Na úvod nám nejprve Krtek vysvětluje program na výročku a poté si vybíráme, co bude kdo říkat. Chvilku to pak trénujeme. Poté si pro nás Pavla připravila výrobu vánočních zvonečků. Nejprve trháme barevné papíry na kousky a děláme z nich kuličky to nás baví úplně nejvíc. Poté kuličky lepíme na již připravenou šablonu zvonku ze čtvrtky. Všechny zvonky jsou moc krásné a hezky barevné. Na závěr si ještě párkrát vyzkoušíme scénku a pak už jen nástup a jdeme domu:)

 Foto zde.

 

5. listopadu

Je tu pátek a my se scházíme před školou. Když jsme tu skoro všichni, jdeme se přezout do šatny a hurá nahoru do třídy. Dostali jsme za úkol přinést si ruličky od toaletního papíru. Určitě budeme něco vyrábět.

Na nástupu jsme si zopakovali hlášení, které se musí dávat, a rozešli jsme se do lavic. Dnes chybí Kubík, Honzík a Pavlínka.

Každý ke své ruličce dostal lepidlo, nůžky, červený papír a pět černých proužků papíru. Budeme vyrábět čerty. Je to dost těžká práce, ale naštěstí jsou tu školáci, kteří nám pomáhají. Černé papíry v půlce rozstříháme, tím získáme třásně - jako čertí chlupy, z červeného papíru vystřihneme jazyk, oči a hlavně rohy čerta. A vše lepíme na ruličku. No, jsme sice všichni od lepidla, ale baví nás to. Těsně před koncem cvíča máme čerty hotové. Přijdou na výstavku na výročku.

Nakonec si dáme nástup a jdeme domů.

 Foto zde.

 

29. října

Dnešní cvičení se konalo opět ve škole. Jako minule, i dnes jsme tu společně se školákama. Protože je vyjímečně slunečné počasí, rozhodli se vedoucí, že se půjdeme podívat, jak jsou na tom opadané kaštany. Šli jsme za trať nad Kovárnou, kde by mohli ještě být, ale zjistili jsme, že už je někdo vysbíral. Jelikož bylo chladno, vyrazili jsme na zpáteční cestu do školy. Po cestě jsme se posilnili bonbónkama, které přinesl Kubík, který měl narozeniny.

Dorazili jsme do tepla školy. Vedoucí nám rozdali pastelky a čtvrtky. Bylo nám hned jasný, že budeme malovat. Všimli jsme si, že na čtvrtce máme každý z nás nalepený list ze stromu. Co s tím budeme dělat? Klára nám to však hned vysvětlila. Ten list představuje oheň a my máme za úkol dokreslit plameny a hasiče, který oheň hasí. Všem se nám to moc povedlo. Hlavně, když nám školáci pomohli s tím, co pro nás bylo těžký.

Dnes s námi byli i další kamarádi. S Deniskou Prachařovou se přišla podívat Anička, její sestřenice. S Eliškou Gajdošíkovou její sestřička Terezka, se Sandrou přišla její sestřenice Katka Špárníková. Naopak nám chyběl Tomášek, Matýsek, Honzík, Pavlínka, Karolínka a Nikolka Kubelková.

V závěru jsme zazpívali Kubíčkovi k narozeninám a předali mu dárek. Už jsou tu rodiče a my se s vámi loučíme a těšíme se na další cvíčo.

 Foto zde.

 

15. října

V pátek jsme se sešli poprvé již ve škole, jelikož venku už je velká zima. Byli jsme tam Tomášek, Jiřík, Ondra, Matýsek, Martínek, Kubík, Kačenka, Nikolka, Karolínka, Niki, Kristýnka, Alenka a Eliška. Dnes měla cvičení na starosti Pavla a ta si pro nás připravila výrobu krásných vánočních ozdob na špejli, které se pak budou prodávat na Jarmarku při výroční schůzi SDH. Když jsme přišli do třídy tak jsme měli jako obvykle nástup. Potom Pavla. Petr a Jirka pro nás připravovali šablony a my jsme zatím zpívali písničky Terezce, se kterou přišla Klára. Potom, jsme již každý dostal buď šablonu sněhuláka, nebo stromku a my pastelkami vše krásně vymalovali. Při nástupu na konci cvíča jsme si odnesli každý nějakou dobrůtku, za to, že jsme byli tak šikovní.

Foto zde.

 

25. června

Dnes nás čeká poslední cvíčo v tomto školním roce a máme ho vyjímečně i s velkými, jdeme společně za pokladem.

Vedoucí pro nás měli připravené obálky, v kterých jsou úkoly, které když správně splníme, ukáže se nám směr cesty. My jsme dostali červenou obálku a školáci modrou. V této první obálce máme vzkaz, že máme hledat v okolí bojiště směrem k lesu další obálku. Hned jsme se rozeběhli ji hledat. Našla ji Karolínka. I školáci už svojí druhou obálku našli. Vedoucí nám pomáhají ji otevřít a vzkaz přečíst. Máme za úkol vyplnit tajenku. Trochu jsme museli popřemýšlet, ale dali jsme to brzo do kupy. Tajenka znamenala další směr cesty. Máme jít vlevo do Lichkova a hledat u fialového znamení další obálku. Fialovým znamením byl fialový dům, ale nám to nedošlo a přešli jsme. Jenže vedoucí tam zůstali stát, to nám bylo divné, hned jsme se vrátili k nim. Pak už nám to došlo a úspěšně jsme našli další obálku. V ní byl úkol, že máme od startu do cíle přeskákat na jedné noze. Pokud to splníme, dostaneme další místo, kde hledat obálku. Takto to šlo pořád dál. Skládali jsme velké puzzle na silnici, odpovídali na hasičské otázky, hledali kytky v louce, házeli kamínky do kruhu, až jsme došli podél řeky ke hřišti. Pokud zazpíváme písničku, vedoucí nám ukážou okruh, kde máme hledat poklad. Náš poklad našla nakonec Kristýnka. Je to velký pytel plný sladkostí. Každý dostáváme čokoládku, pitíčko, lízátko, sušenku a tak. Školáci to měli mnohem těžší, poklad měli schovaný daleko a nemohli ho najít. Ale nakonec se jim to taky podařilo.

Dnešní cvičení bylo fajn, i když jsme pěkně unavení z té dlouhé cesty. Další cvičení máme až po prázdninách. Tak na nás počkejte, my se hned v září ozveme.

 

4. června

Ahoj, je pátek a my se scházíme opět na bojišti. Někteří z nás jsme přijeli na kolech, někteří přišli pěšky a ostatní přivezli rodiče autem. Počkali jsme na čtvrtou hodinu, abychom si dali nástup a začali cvičit. Vedoucí nám mezitím připravili překážkovou dráhu a vytyčili trasu na štafetu. Protože soutěžíme moc rádi, nemůžeme se dočkat. Po nástupu se rozdělujeme do dvou družstev a jdeme se připravit. Vedoucí nám ukazují, jak poběžíme. Nejprve běžíme ke stěně, kterou musíme přelézt, potom přeběhnout lavičku, podlézt hrazdu a ke džberovce. Rozmotat hadici a utíkat s ní na konec. Baví nás to tolik, že přemlouváme vedoucí, abychom si to mohli odběhnout ještě několikrát. Kdo si myslí, že jsou snad holky pomalejší než kluci, tak se mýlí. Jsme snad nejrychlejší družstvo hasičů na světě. Když nás to tak baví, vedoucí nám překážkovou dráhu ještě párkrát pozměnili a jen zírali, jak lítáme. Chvíli před koncem cvičení nás zavolali, abychom se šli napít a dát si sušenku. Protože už se pomalu scházejí školáci na cvé cvičení a objevují se první rodiče, dáváme si nástup a rozcházíme se.

Foto zde.

 

28. května

Na dnešním cvičení se scházíme u hasičárny. Jedeme se totiž podívat do Mladkova na velkou hasičskou soutěž. Soutěží tam i naši školáci - mladí hasiči., tak jim jedeme fandit.

Každý dostáváme hasičské tričko a helmu a nasedáme do Movana. Připoutat a jedem. Jsme tam za 5 minut, ani jsme si nestihli říct, co nového jsme kdo zažil. V Mladkově jsme se seřadili do dvojic a šli hledat naše kamarády. Po cestě jsme ještě vyzvedli Alenku s Ondrou. Je o tu děsně obrovský, nemáme šanci je tu mezi tolika lidma najít. Až najednou někdo z nás zavolal: Tamhle jsou. Než jsme se k nim dostali, trvalo to pěknou dobu. Mezitím si nás všichni fotili a pořád nás všichni zdravili a říkali, že nám to sluší.

Naši kamarádi se zrovna chystali na startu na soutěž. Měli taky hasičské helmy a hasičské soupravy. Nesmíme je rozptylovat, aby vyhráli. Už vyběhl první - fandíme, křičíme, tleskáme. Předal štafetu a běžel další.

Strávili jsme tam celé odpoledne. Uteklo to hrozně rychle. Při zpáteční cestě jsme si jen stihli říct, že už se těšíme, až na takovou soutěž pojedeme soutěžit taky. U hasičárny na nás čekají rodiče a my se rozjíždíme domů.

 

21. května

Je krásný slunečný den, nic nám nebrání užít si dnešní cvičení. Scházíme se na bojišti, dnes v hojném počtu. Převahu mají holky. Chybí totiž Kubík, Ondrášek, Tomášek a jen jedna holka Kristýnka.

Přemístili jsme se na základnu, kde je postavená káď a jak řekli vedoucí, rozdělili jsme se do dvou družstev. To už pro nás měli připravený program. Donesli všechnu hasičskou techniku a my měli za úkol přeskočit, podlézt a oběhnout překážky, doběhnout k základně, kde čekají vedoucí s hasičským vybavením. My máme za úkol říct, jak se co nazývá. Vedoucí se tvářili šibalsky a s úsměvem říkali: "To nedáte". Jdeme na to. Připravit, pozor, start! První dva vyběhli, překážky zdolali dokonale, až doběhli k vedoucím. "Hadice B, hadicová klíč, troják, karabina,…", padalo z nás v mžiku. Šibalský úsměv jim okamžitě zmizel. Jsme opravdu šikovní. Nenachytali nás ani jednou. Umíme všechno. Dokonce poznáme i hadici B od hadice C. Moc nás to baví, takže si vše několikrát zopakujeme.

Po takovém výkonu si zasloužíme nějakou dobrotu. Na nástupu si můžeme každý vybrat ze sáčku a teď už jen rozloučit se a frčet domů.

Foto zde.

 

7. května

Tak poslední cvičení před vystoupením na Hedeči v Králíkách. Na nástupu jsme se domluvili, že se zítra pojede Movanem a sraz bude před hasičárnou v půl jedné.

Máme půjčené džberovky z Mladkova, takže máme akorát čtyři a jsme čtyři dvojice. Dneska totiž chybí a i zítra chybět bude Matýsek, Kubík a Honzík. Nikolce Kubelkové dnes není dobře, takže zítra taky bohužel nepojede. V polovině cvičení si pro ni přišla babička. Tak nakonec jsme dvojice takto: Alenka a Ondráše, Pavlínka a Jiřík, Kristýnka a Tomášek, Karolínka a Nikolka Muchová.

Dneska jsme ještě nacvičovali, jak poběžíme ke džberovkám. Přijedeme Movanem jako opravdoví hasiči s puštěným majákem. Vyskočíme, uděláme rychle ty naše dvojice a běžíme hasit. Už se na to moc těšíme. Doufáme, že tam bude hodně lidí. Na závěr cvičení si jdeme ještě hrát s balonem. Stojíme v kruhu a házíme se. Tak a je konec cvičení, ale uvidíme se zítra. Pak se zase ozveme.

 

30. dubna

Je pátek a my se scházíme opět na bojišti. Musíme nacvičovat na vystoupení na Hedeči. Ve čtyři hodiny si dáváme nástup. Dneska je trochu netradiční, protože jsou tu s námi i školáci - MH. Vedoucí jejich cvičení svolali taky na 16hod., protože se večer na hřišti koná pálení čarodějnic. Na nástupu jsme taky zjistili, kdo chybí. Je to Honzík, Kubík, Nikolka Muchová a Tomášek.

Školáci si šli na své cvíčo a my jsme si připravili džberovky. Už víme, co máme dělat, tak zkoušíme. Některé baví víc pumpovat, některé zase stříkat z hadice. Vedoucí nám po chvíli určili dvojice, jak poběžíme na Hedeči na ukázce. Chtějí, aby byla ve dvojici jedna holka a jeden kluk.

Je to pro nás jednoduchá práce, vedoucí jen zírají. Na posledních 10 minut si jdeme zahrát s míčem, a protože je dnes od 17hod stavění máje, jdeme se podívat.

Asi musí být ta májka těžká, sešlo se tam docela dost chlapů, kteří ji stavěli. Chtěli jsme je spočítat, ale nepodařilo se nám to, nechtěli zůstat na jednom místě. Ale májka stojí a my se rozcházíme domů. Domlouvali jsme se, že se někteří z nás uvidíme večer na hřišti.

Foto zde.

 

23. dubna

Dnes nás čeká zkoušení na vystoupení na Hedeči. Rozdělili jsme se na dvojice a postavili se na start. Našim úkolem je běžet ke džberovce, jeden rozhazuje hadici a stříká, druhý pumpuje. Když shodíme kuželky v cíli, smotáme si hadici a stoupneme zpět na start. Takto si to zopakujeme ještě párkrát, když nám vedoucí řekli, že si máme dát nástup. Je nám to dost divný, protože to moc rychle uteklo, to nemůže být konec cvíča. Naštěstí není. Vedoucí nám pověděli, že půjdeme ke Kovárně podívat se na velké hasiče, kteří dnes mají také cvičení.

Nejprve jsme viděli, jak se nahoře nad Kovárnou začalo kouřit, poté začala houkat po celém Lichkově siréna, která volá hasiče k požáru. Za chvíli už jsme viděli první hasičské auto. Jelo moc rychle a houkalo. Poté už se sjížděly ostatní sbory. Lichkov, Mladkov, Těchonín a Studené.

Nakonec jsme se šli podívat přímo nahoru nad trať, kudy vedou vodu. Šli s námi i kamarádi mladí hasiči. Škoda, že tu dneska není Matýsek, toho by to určitě bavilo.

V závěru jsme ještě popřáli Jiříkovi k svátku a šli jsme domů.

 Foto zde.

 

16. dubna

Dneska máme sraz na bojišti. Když jsme se všichni sešli, zjistili jsme, že je přes celé bojiště obrovská kaluž vody, proto společně přecházíme na hřiště. Protože vidíme, jak vedoucí připravují hasičské nářadí, je nám hned jasné, že se konečně po dlouhé zimě vracíme k hasičině. Vedoucí nás rozdělili a my začínáme cvičit. Rozhodit hadice, připojit na troják, na druhý konec hadice nasadit proudnici a běžíme, až je hadice úplně natažená. A je hotovo. Tak a teď zase hadice smotat a dát zpět na start, aby mohli běžet další. Druhá skupina si zkouší zapojit hadici na džberovku a pumpovat vodu. Protože fouká vítr a je ještě docela zima, máme to dnes bez vody. Ale příští cvičení už máme slíbeno cvičení s vodou. Na závěr si jdeme zahrát fotbal, abychom se zahřáli. Bohužel čas rychle letí a nás už čeká jen nástup a rozchod domů.

 Foto zde.

 

9. dubna

Ahoj všem, máme tu pátek, což znamená hasičák. Už z předešlých dní jsme od vedoucích věděli, že budeme na hřišti a kdo chce, může si vzít kolečkové brusle, ale že pro nás už program mají připravený.

Po nástupu, kde jsme zjistili, že nám chybí Kristýnka Koubová, Nikolka Kubelková a Honzík Faltus, jsme nasadili brusle a šli bruslit. Ovšem mezitím, nám vedoucí připravili dráhu a následně přinesli tři auta na dálkové ovládání. Během 2 minutek přišel vedoucí Pavel a přinesl ještě 2 auta. V tu chvíli šly brusle dolů a my běžíme k autům. Je to senzace, jde to úplně všem, i holkám. Auta jezdí dopředu, dozadu, vpravo, vlevo, smyky, otáčky... Postupně se to naučíme všichni a to pak jezdíme po celém hřišti rychle, jako blázni. Někteří se snaží auta dohonit, ale když už je skoro mají, uděláme smyk a jsme pryč. V závěru cvičení jsme ještě soutěžili. Postavili jsme kuželky a běhali slalom. Popředu, po jedné noze, skákali jsme přes ně jako žáby a jiné styly. Cvičení bylo fajn, jen škoda, že nesvítí sluníčko, bylo pod mrakem, ale naštěstí nepršelo. Od příštího týdne prý budeme zkoušet na soutěž a na vystoupení na pouť Sv. Floriana.

 Foto zde.

 

26. března

Dneska se scházíme na neobvyklém místě. Ani ve škole, ani venku, ale v salónku u restaurace v Lichkově. Za výrobky, které jsme vyráběli před vánocemi a na výročce je za pomoci vedoucích prodali rodičům a návštěvníkům jsme si vydělali penízky a za ty jsme si dnes přišli dát pohár. Dnes jsme tu všichni. Ve čtyři jsme usedli a řekli si, jaké chceme poháry. Někteří jsme chtěli jahodový a někteří broskvový pohár, zmrzlinu všichni a šlehačku většina. Než nám poháry přinesli, dostali jsme kofolu. Po celou dobu sezení jsme si povídali o hasičské prevenci. Vedoucí nám začali vysvětlovat základní věci, které musíme znát. Říkali jsme si, co dělat, když začne doma hořet. Naučili jsme se číslo na hasiče. Už víme, že je to 150. Všichni jsme věděli, co dělat. Musíme rychle utéct, abychom se neudusili kouřem nebo nás oheň nespálil. A pak musíme zavolat hasiče, představit se jim a říct, že u nás hoří. Vedoucí si mysleli, jak nás nachytaj, že nebudeme vědět, kde bydlíme. Ale zmýlili se. " V Lichkově..... v Králíkách.....v Lichkově....", volali jsme postupně všichni. Pravda, číslo domu věděli jen někteří. Pak jsme si povídali, že nesmíme sahat na elektriku, ani na sirky popř. zapalovač. Všechno jsme to věděli. Dál už jsme nic nestihli, protože nám právě přinesli poháry. Byla to bašta. Protože jsme oknem viděli velké děti, kteří čekali na své cvičení, pomalu jsme se oblékli, dopili pití a rozešli se domů.

Foto zde.

 

19. března

Jak jsme si minule slíbili, scházíme se opět ve škole. Než došli všichni vedoucí, seděli jsme už v lavicích. "Ale, ale, na něco jste zapomněli", připomínali nám. Proto jsme se zvedli z lavic a šli na nástup. Tentokrát jsme vedoucím vytřeli zrak, když jsme se seřadili podle velikosti úplně sami. Hned jsme dostali pochvalu. Dnes nám chybí jen Kubík Kudlačík a Tomášek Macák. Tak a teď frr do lavic. Co máme dělat, už víme. Bereme si pastelky a z minula rozkreslené obrázky a malujeme. Ti, kteří mají dokresleno si berou čisté papíry a malují, za co půjdou zítra na Karneval. U malování si o tom povídáme. Všichni už máme masku vymyšlenou. Někdo jde za indiánku, někdo za vodníka. Je tu i mořská panna a Rumcajs. Dokonce dvě princezny. Honzík nám převlek neřekl, prý je to překvapení. Těšíme se na zítra, až se všichni sejdeme na Karnevalu a své masky všem ukážeme. Matýsek měl správnou připomínku. "A svačinka nebude?" Dostali jsme sušenky. Ti, kteří sušenku snědli a dokreslili obrázky, šli na koberec ukázat vedoucím, jak tancují indiáni u ohně. Moc jsme se u toho nasmáli. Jen holky poztrácely pantofle. Bohužel je tu pátá hodina, proto se u nástupu loučíme a domlouváme se na příště. Vedoucí nám rozdali lístky pro rodiče a řekli, že pro nás mají na příště připravené překvapení. Už se těšíme, až nám rodiče ty lístky přečtou a my se to překvápko dozvíme. Pak vám napíšeme, co to bylo. Zatím ahoj

Foto zde.

 

12. března

Jako každoročně se i letos koná soutěž Požární ochrana očima dětí. A protože jsme Přípravka MH, chceme se i my zúčastnit této soutěže, proto se dnes scházíme ve škole. Vedoucí si nás chtěli vyzkoušet, a proto se zeptali, zda víme, čím začíná každé cvičení. Bez nápovědy jsme jim to předvedli. Udělali jsme nástup na jedničku. Jen jsme se neseřadili podle velikosti. Tak nám vedoucí pomohli a správně seřadili a kladli nám na srdce, abychom si to na příště pamatovali. Zjistili jsme, kdo dnes chybí. Omlouval se Honzík Faltus, Kubík Kudlačík a Matýsek Mlynář. Po nástupu jsme si sedli do lavic ve třídě. Opět jsme si připadali jako velcí školáci. Dostali jsme obrázky hasičského auta, pastelky a začali kreslit. Šlo nám to bezvadně. Někteří jsme stihli nakreslit celý obrázek za cvičení, ostatní ho budou dokreslovat ještě příště. Nakonec jsme popřáli Pavlínce Šplíchalové k narozeninám. Teď už jen rozchod domů. Za týden se uvidíme opět ve škole.

Foto zde.

 

5. března

Po jarních prázdninách se scházíme ve škole. Už před školou se všichni ptáme, na co máme mýdla, která jsme si měli přinést. Pořád nám to vedoucí tají, ale naše nápady je opravdu pobaví: "Jdeme se koupat, budeme se mýt." To už jsme ale ve třídě a konečně se dozvídáme, co budeme tvořit. Budeme vyrábět okrasná mýdla pro maminky ke Dni žen. Každý z nás dostává misku s nastrouhaným mýdlem. Během toho, kdy nám vedoucí strouhají mýdla, my vyrábíme krabičky, do kterých pak mýdla vložíme. Krabičky polepíme různými barevnými papírky. Krabičky jsou hotové, jdeme na samotnou výrobu mýdel. Do misky s nastrouhaným mýdlem nám vedoucí postupně přidávají vodu a začíná super patlanice. Docela nám to jde, i když mýdla máme i za ušima. Nakonec každý z nás vyrobil tak krásné mýdlo, které vytvaroval z nastrouhaného, vodou namočeného mýdla. Teď už jen vložit do krabičky a zavázat mašlí. Doufáme, že se budou mýdla maminkám líbit. Jenže už je konec a my zase frčíme dom. Tak zase příště ahoj

Foto zde.

 

19. února

Po delší době nás čeká cvíčo v tělocvičně, protože nám počasí nepřeje a led už roztál. Začínáme nástupem, kde si domlouváme, co dnes budeme dělat a zjišťujeme, kdo chybí. Jiřík Dulovec a Tomášek Macák jsou stále nemocní, Kubík Kudlačík a Karolínka Filipová jsou omluveni. Čeká nás cvičení plné her a soutěží. Nejdříve hrajeme "Čáp ztratil čepičku". Jelikož jsme zadýchaní, dáváme si krátkou pauzu. Poté jdeme na soutěže, kde bojujeme všichni proti všem. Běháme popředu, pozadu, poboku, lezeme jako raci, skáčeme po jedné noze a další různé styly. Je to moc zábavné, ale taky náročné. Jsme moc šikovní a to nás těší. Ještě se domluvíme na příště a frr domů. Příští týden cvičení nebude, protože jsou jarní prázdniny.

 

12. února

Je tu opět páteční odpoledne a my se scházíme už asi naposledy na ledě. Dnes nám chybí Honzík Faltus, Jiřík Dulovec, Karolínka Filipová, Kubík Kudlačík a Tomášek Macák. Na začátku si obouváme brusle a jdeme řádit na led. Ti, kteří nemají brusle, jezdí na bobech na hromadě sněhu. Protože vidíme, že je tam kupa srandy, sundáváme brusle i my a jdeme jezdit taky. Při sjíždění kopce nás vedoucí bombardují kouličkama, a tak se to zvrhává na sněhovou válku. Vedoucí nás prosí, abychom je už nechali - samozřejmě prohrávají. Je škoda, že ten čas tak letí. Je tu opět konec. Ještě popřejeme Kristýnce Koubové a Ondráškovi Urnerovi k narozeninám a rozcházíme se domů.

Foto zde.

 

5. února

Už jsme opět tu a hlásíme se z ledové plochy. Dnes nás čeká náročný program. Někteří z nás chtějí stále trénovat bruslení, proto nasazují brusle a vyrážejí k překážkové dráze. Jelikož napadlo mnoho nového sněhu, vznikla tu veliká kupa, na které jsme si udělali skluzavku a jezdíme z ní na pekáčích. Je to super zábava, nikdy nevíme dopředu, do čeho dole narazíme. Vedoucí nestačejí utíkat. Pekáč směřuje sice vlevo, ale nakonec se řítíme přesně opačným směrem a výsledkem je, že vrážíme do hromady sněhu, odkud nás musejí vytahovat. Vypadáme jak sněhuláci. Pár z nás u toho udělá super kotrmelec i s pekáčem. Moc jsme se u toho nasmáli. Ostatní začali dělat za pomoci vedoucích bunkr, do kterého jsme se pak všichni schovali. Na konci cvičení nás napadla další super zábava, a to, že uděláme kouličkovou bitvu proti vedoucím. Ale protože je už hodně hodin a scházejí se na cvičení velcí děti, slíbili nám vedoucí, že bitva bude příště. Na tomto cvíču bylo hodně zábavy. Uteklo to jako voda, takže příště ahoj

Foto zde.

 

 29. ledna

Je tu pátek, velké děti dneska dostávaly vysvědčení a proto jsou prázdniny. Počasí nám stále přeje, proto se můžeme sejít opět na hřišti. Dnes je nás tu málo, ostatní tráví prázdniny u babiček nebo jsou stále nemocní. Chybí Alenka a Ondrášek Urnerovi, Kristýnka Koubová, Nikolka Muchová, Tomášek Macák, Nikolka Kubelková , Matýsek Mlynář a Pavlínka Šplíchalová. Přesto jsme nasadili brusle a začali jezdit. Jde nám to líp a líp. Největší zábava je, když nás vedoucí tahají na pekáčích a dělají smyky. Tak ještě chvilka bruslení a je tu konec. Za týden se opět ozveme.

 

22. ledna

Dnes jsme se sešli opět na hřišti. Brusle máme sebou, tak už jen nasadit a začít bruslit. Jde nám to čím dál líp, někteří už lítáme jak velcí hokejisti. Hokejky taky máme, tak si ten hokej zkoušíme. Kdo nemá brusle, jezdí na bobu. Taky jsme si dali závod. Zvítězila Karolínka Filipová, druhá byla Nikolka Muchová. Deset minutek před koncem cvičení jsme se šli ohřát. Dostali jsme čaj a sušenky. Pár sušenek zbylo, protože na cvičení dnes nepřišli Tomášek Macák, Nikolka Kubelková, Kristýnka Koubová, Matýsek Mlynář, Pavlínka Šplíchalová a Honzík Faltus. Domluvili jsme se s vedoucími, že dokud bude venku dost sněhu, budeme chodit každý pátek ven. Koho baví bruslení nejvíc, může pořád bruslit, pro ostatní mají vedoucí připravenou jinou zábavu. Ale to zase až příště. Už teď se těšíme.

Foto zde.

 

15. ledna

Je 15. ledna a konečně je tu první hasičák v tomto roce. Pauza přes vánoční svátky už byla dlouhá a my už jsme se nemohli dočkat. Naši rodiče dostali sms, že se bude cvičení konat na hřišti a každý, kdo má brusle, aby si je vzal. Po této informaci jsme nemohli dospat pátku. Sešli jsme se na hřišti, ale polovina z nám brusle nemá. Jelikož jsme ale super parta a dobří kamarádi, brusle jsme si navzájem půjčovali. Bruslení jsme si vyzkoušeli úplně všichni a moc nás to bavilo. Kéž by takových cvičení bylo víc. Vedoucí si pro nás vymysleli ještě jednu super zábavu. Sedli jsme na boby a oni nás vozili po celé ledové ploše. Jezdili jsme velkou rychlostí a dělali jsme smyky. Mohli jsme se potrhat smíchy. Bohužel o tuto zábavu přišel Tomášek Macák a Matýsek Mlynář, kteří jsou nemocní. Nakonec jsme popřáli Karolínce Filipové k narozeninám, dali jí dáreček a navíc ještě čokoládu za odměnu za to, že ještě nikdy na žádném hasičáku nechyběla a to jako jediná z nás. Vůbec se nám nechce domů, vedoucí nás musí přemlouvat, protože nás střídají v 17:00hod velcí děti. Odcházíme až poté, co nám vedoucí slíbili, že se tu sejdeme i příští týden. A tak už se moc těšíme na další cvíčo.