LETNÍ TÁBOR V HEROLTICÍCH

V letošním roce se opět pořádal letní hasičský tábor, tentokrát v termínu 6. – 14. srpna 2010 v Herolticích.
                Letos se zúčastnilo 28 dětí + 2děti vedoucích. Hlavní vedoucí je tentokrát Jirka Dulovec. Další vedoucí jsou  - Pavla Jelínková, Eva Janáková, Jana Faltusová, Tereza Pastorková, Klára Dulovcová, Jan Mlynář, Jirka Doubínek alias Krtek, Pavel Volkán, Pavel Haruda. Tito lidé nás budou hlídat a bavit po celý tábor. Máme tu i dvě kuchařky, které se budou starat o naše bříška a zásobovače Františka Faltuse, bez kterého by nebylo co do bříšek dávat.
                Sraz k odjezdu se konal na nádraží v Lichkově, kde jsme se rozloučili s rodiči a vlakem vyrazili na místo určení. Cesta byla super, už v průběhu jsme se začali seznamovat a plánovat si, kdo s kým bude na chatce. Po příjezdu do areálu jsme byli rozděleny do chatek. Šli jsme se tedy ubytovat. Po ubytování byl zavelen první nástup, na kterém se dozvídáme, že tento tábor je pod tématem Cesta kolem světa. Každý den bude tématický pro jiný světadíl. Dále se dozvídáme táborový řád a veškerá pravidla, která budou platit po celý průběh. Následovalo rozdělení do družstev. Každé družstvo si zvolilo barvu šátků, název a erb. Pavla  a Pavel H. vedou družstvo žlutých – Citróni, Terka a Pavel V. vedou družstvo červených – Upíři, Jana a Honza vedou družstvo modrých – Delfíni a Evča a Krtek vedou družstvo zelených - Melouni .
                Dny jsou plné her a soutěží. Vždy, když je opravdu pěkné počasí se chodíme koupat do bazénu, což se nám líbí nejvíc. Nesmí chybět celodenní výlet spojený s hrou Klíče od pevnosti Boyard, noční stezka odvahy i táborová pouť. Dalším překvapením byl příjezd hasičské tatry z Lichkova. Každý večer máme táborák, při kterém si rozdáváme dopisy z táborové pošty. To už se ale blíží závěrečný večer spojený s karnevalem, slavnostním ukončením, kde každé družstvo sfouklo svíčku a diskotékou.
                Byl to fajn tábor a už teď se těšíme na příští rok.

Foto od Terky zde a od Krtka zde.