Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní tábor Heroltice 2013

     V termínu od 8. do 19. července upořádalo parta nadšenců pod záštitou SDH Lichkov letní tábor pro děti v Herolticích u Štítů. Celkem se nám přihlásilo 49 dětí. Letošní tábor byl zaměřen na téma „Byl jednou jednou jeden“ (každý den byl inspirován jiným povoláním). A tak měli děti možnost prožít den pod policejním vedením nebo jako na vojenském výcviku. Dále se mohli vžít do role kosmonautů nebo archeologů atd. Samozřejmě nechybělo koupání v bazénu, střílení ze vzduchovky, karneval nebo noční hra. Jedenou z lahůdek letošního tábora byl výlet k rybníku v Králíkách, kde si děti uvařili v kotlíku polévku k obědu a v průběhu vaření si mohli vyzkoušet lovení ryb. Místní rybáři v čele s Jirkou Darebným pro děti z tábora měli připravenou soutěž v malování a soutěž rybářských znalostí. Na samotný závěr rybáři pro děti připravili tipovací soutěž. Měli uhodnout, za jaký čas p. Darebný uloví rybu. Hlavní cenou bylo 50,- Kč, kterou si nakonec rozdělilo asi 7 dětí, tipovali 90 vteřin. Ryba byla chycena za 89 vteřin. Dalším překvapením pro děti pyrotechnická ukázka v podání Kamila Hořínka, kdy děti sledovali z bezpečné vzdálenosti výbuch munice (celá ukázka byla řádně nahlášena na příslušných úřadech). Každý táborový večer soutěžili přihlášení odvážlivci ve hře „Heroltice mají talent“. K vidění bylo vystoupení mažoretek, tanec, zpěv, pantomima, žonglování s diabolem a nechyběla také spousta vtipů. Celou soutěž suverénně vyhrál Honza Šplíchal s diabolem. Dětem se, ale velice líbilo i vystupování vedoucích Dana a Pavla alias dua „Pod parou“. Na závěr tábora děti čekalo slavnostní vyhlášení soutěže družstev, nejlepšího táborníka a potom už očekávaná diskotéka.
       Na závěr se sluší poděkovat za skvěle odvedenou práci všem vedoucím, instruktorům, kuchařkám a zásobovači. Dále děkujeme všem sponzorům, kteří nám věnovali ceny pro děti, byli to: Weststeel, s.r.o. Brno, Eva a Láďa Bulovi a Majka Volkánová.
 

Honza Mlynář


Jsou k dispozici dvd se záznamem videa z tábora - 1 ks za 10,- Kč. Kdo by měl si dvd koupit, kontaktujte paní Marii Volkánovou (tel: 736775789).

Fotky z letošního tábora jsou umístěny do následujících třech odkazů - odkaz 1, odkaz 2 a odkaz 3.

Termín tábora na rok 2014 bude 7.  - 18. 7. Podrobnější informace přidáme časem. Kapacita tábora je omezena, proto se včas přihláste na telefonním čísle z letošního tábora. Přednost mají děti, kteří byli letos na táboře.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tábor 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář