Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor 2011

Letní tábor v Herolticích 9. – 16. 7. 2011

„Heroltice na věky“ skandovali jsme hlasitě ve vlaku při příjezdu do Lichkova z tábora a na oknech jsme drželi „transparenty“ s požadavky na dva roky prázdnin nebo delší tábor. Zážitků bylo tolik, že jsme nevěděli, který vypovědět rodičům jako první.
Vše začalo minulý týden, kdy jsme se sešli na nádraží v Lichkově. Hasičské auto jsme naplnili až povrch taškami a batohy a za chvíli už jsme seděli ve vlaku, který nás dovezl do Heroltic. Po krátkém výšlapu jsme dorazili do tábora. Tady jsme si rozebrali zavazadla a ubytovali se v chatkách.
Na prvním nástupu nás hlavní vedoucí Pán Bůh (Honza) seznámil s průběhem celého týdne - budeme cestovat časem od pravěku až po novověk. Letos tu bylo 40 táborníků, mezi nimi hodně nováčků. Potom se nám představili vedoucí. Většinu jsme znali z loňska: Pavel a Terka, Krtek a Evča, Pavla a Pajk. Noví vedoucí byli Dan Macák a Monika Moravcová, která tu byla i jako zdravotnice, a nový instruktor Fanda. Nechyběly ani kuchařky, které známe z loňska, paní Křivohlávková a paní Koníčková a zásobovač Franta.  Potom nás rozdělili jako loni do družstev a šli jsme si vymyslet název družstva, svůj erb a bojový pokřik. Červení si zvolili název „Lišáci“, modří „Barbaři z Heroltic“, zelení „ Krokodýli“ a žlutí „Simpsnovi“.
První den nás v pravěku přivítal pračlověk Pavel s pračlověčící Terkou. Stavěli jsme si chýše, vyráběli zbraně, vyhloubili past na mamuta a z jednoho člena družstva jsme udělali pračlověka.
Druhý den jsme se objevili ve starověku, kde nás přivítal mocný Zeus Krtek s krásnou Hérou Evičkou. Nejdříve jsme museli rozluštit šifrovanou zprávu mocných bohů, abychom se dozvěděli, co nás čeká dále. Na jejich usmíření jsme uspořádali olympijské hry. Nejdříve jsme si museli vyrobit oštěp, disk, obuv, dar pro božstvo a složit oslavnou báseň.
Tření den nás čekal výlet, spojený se hrou Pevnost Boyard, při které jsme sbírali klíče. Ve Štítech v bývalém kempu jsme si uvařili v kotlících oběd a vrátili jsme se do tábora. Po návratu nás čekala závěrečná část hry, měli jsme možnost získat ještě klíče, vyměnit je za indicie a poté uhádnout heslo. Uhodli jsme všichni, takže žádné z družstev nechybělo při běhání pro poklad.
Čtvrtý den jsme vyrazili do středověku, kde vládl udatný král Daniel a královna Monika. Vyzkoušeli jsme si, jaké to bylo, když osadu zasáhla střevní infekce. Potom jsme zažili stěhování národů, objevování Ameriky a nákazu malomocenstvím. 
Pátý den nás čekala návštěva doby nedávno minulé. Ráno nás přivítali „hipisáci“ Pavla a Pajk. Zažili jsme zajímavý den, kdy jsme se chystali na demonstraci proti zrušení prázdnin. S připravenými transparenty jsme vyrazili na hřiště, kde probíhalo zasedaní „vlády“, která chtěla zrušit prázdniny. Spustili jsme obrovskou demonstraci proti „vládě“ (vedoucím), házeli jsme po nich vodní bomby a stříkali na ně z vodních zbraní. Ale „vláda“ si nenechala nic líbit a na pomoc povolala lichkovské hasiče s Liazkou, kteří demonstraci potlačili pomocí vodního děla.  Potom jsme se vrátili na chvíli zpět do minulosti, protože nás navštívili mušketýři ze Šumperka.
Poslední den pro nás vedoucí opět připravili táborovou pouť, jarmark, karneval a závěrečnou diskotéku.
Myslím, že se tady všem líbilo, jen škoda, že kvůli počasí nebyla noční hra a vedoucí říkali, že jim nevyšlo ještě jedno překvapení. Tak snad příští rok, to prý možná bude tábor na 10 dní.

Odkazy na fotky od Teresskkyy:  

http://www.rajce.net/a5179119

http://www.rajce.net/a5179735

http://www.rajce.net/a5182918

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pavel Volkán - Tábor

Ahoj všichni, kdo máte zájem o cd s fotkami z tábora, co stáhla Terka, jsou u nás k půjčení nebo vypálení.

Roman Švéda - tábor

na táboře to bylo mrte hustý příští rok jedu znova překecám i kámoše

Sandra - Krtku!

Ahojik Krtku jak to že tu je sice článek ale ne žádná fotka?!!

krtek - Re: Krtku!

milá sandro, fotky jsou již pod článkem v odkazu, nebo již týden jsou v mém komentáři a v neposlední řadě jsou na fb, kde jsi byla mimochodem několikrát označena. bohužel, více fotek již opravdu nemám...

Barbar Dan - Re: Krtku!

Vždyť tady máš odkazy na rajče :-/, Tam jso všechny fotky.

Barbar Dan - Re: Krtku!

Vždyť tady máš odkazy na rajče :-/, Tam jso všechny fotky.

Barbar Dan - Komentáře

Tak po výpadku stránek (aby se vám rozležel tábor v hlavě) můžete hodnotit, co bylo dobré, a co se vám naopak nelíbilo. Klidně anonymě.

krtek - fotky

tak tu máme po velkých útrapách fotky, přístupné i pro ty, co nemají facebook. s laskavým svolením nám je poskytla TereSKA přes své rajče.

http://www.rajce.net/a5179119

http://www.rajce.net/a5179735

http://www.rajce.net/a5182918