OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN

Okresní Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (OSH ČMS) a Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Lichkov pořádali ve dnech 1. a 2. června okresní kolo hry Plamen v areálu SOU opravárenského v Králíkách, které je vrcholem celoroční práce mladých hasičů. Činnost s dětmi v kolektivech mladých hasičů je významnou činností, kterou náš SDH přispívá k formování mladé generace. Celostátní hra mladých hasičů PLAMEN se postupně zkvalitňuje a za léta svého trvání si získala velikou oblibu u dětí.

V naší malé obci jsou do hry zapojeni chlapci i děvčata různého věkového složení. Cílem každoroční práce sboru je rozšiřovat a zkvalitňovat znalosti a návyky i všestranné zájmy dětí ve všech oblastech a účelně tak naplňovat jejich volný čas. Na soutěž mladých hasičů sem přijelo 500 děti z celého okresu Ústí nad Orlicí. Mladí hasiči soutěžili v těchto disciplínách: požární útok, požární útok CTIF, štafeta CTIF, útok požárních dvojic, štafeta jednotlivce a štafeta 4 x 60 m. Naše děti se umístily v kategorie mladší na 14 místě a za to jím chceme poděkovat a vedoucím za trpělivost.

Na soutěž přijeli i významní hosté, radní Pardubického kraje Ing. Petr Šilar a starosta obce Lichkov Zdeněk Brůna. Soutěž byla ohodnocena velmi úspěšně. Starosta, inspektorka paní Faltusová a rada mládeže OSH ČMS nám moc děkovali za uspořádaní přípravy a občerstvení. Touto cestou bychom chtěli poděkovat Vám všem, kteří jste nám pomohli jak s přípravou tak průběhem soutěže.

Jménem starosty SDH Lichkov a jménem velitelky Žen , zároveň děkujeme všem, kteří nejsou v SDH Lichkov, ale rádi nám na této akci pomohli.

DĚKUJEME

Faltus František – starosta SDH