V pátek jsme měli v 11.30 hod sraz u hasičské zbrojnice. Někteří přišli z domu, protože ani nebyli ve škole a některé přivedla ze školy Lenka Faltusová. U zbrojnice už na nás čekali vedoucí - Petra, Honza, Krtek, řidič movana František Faltus, nechyběla tady ani Míla Faltusová s vnoučkem Honzíkem, kteří nám jeli fandit. Před zbrojnicí byla připravená i auta: hasičské movano a favorit a favorit Honzy s "vozejkem" na batohy, spacáky atd. Nalodily jsme se do aut a vyrazily do Mladkova.
V Mladkově na cvičišti jsme si nejdřív za pomoci vedoucích postavili stany. Přibližně v jednu hodinu byl slavnostní nástup, který byl spojený s otevřením hasičského areálu. Potom už jsme se přestrojili do uniforem a vydali jsme se na první disciplínu - štafetu CTIF. Po první pokusu štafety vedoucí změnili taktiku a odběhli jsme si oba pokusy požárního útoku. Na konec jsme si odběhli druhý pokus štafety CTIF a pak už jsme měli volno. Po večeři nám dali vedoucí volno, ale museli jsme se u nich každou hodinu hlásit. Dokonce se na nás přijeli podívat i rodiče. Večer jsme měli diskotéku a vedoucí nás nechal řádit až do konce. Po diskotéce jsme museli do hajan.
V sobotu byl v 7 hodin budíček. Po rychlé hygieně jsme se nasnídali a šli jsme soutěžit. První náš čekala štafeta požárních dvojic. Po "dvojicích" přišla na řadu štafeta 4 x 60 m. Brzy jsme měli odběhnuto a tak jsme si sbalili stany a batohy. V jedenáct hodin jsme šli na oběd a pak už jsme jen čekali na vyhlášení výsledků. Kolen jedné hodiny jsme se dočkali vyhlášení kategorie mladší, v které jsme soutěžili i mi.
Soutěžní družstvo: Týna Joštová, Nikča Salvová, Sára Loufková, Sandra Loufková, Péťa Chaloupka, Martin Faltus, Renek Vyšohlíd, Tomáš Vyšohlíd a Fanda Faltus. Na soutěži s námi byli i Terka Faltusová a Klára Soukalová, ale ty nesoutěžili.
Vybrané fotky s komentářem najdete pod článkem, kompletní fotogalerie i s komentářem je na "rajčeti".
za MH Honza Mlynář

Náhledy fotografií ze složky OK Plamen 30. - 31. 5. 2008 Mladkov