V sobotu 17. května 08 se hasiči z Lichkova zúčastnili okrskové soutěže na Dolní Moravě. V Lichkově jsme se sešli u hasičské zbrojnice ve 12.00 hod. Někteří se na soutěž dopravovali vlastními auty a zbytek se vezl Movanem. Na cvičišti se naložila naše PPS, hadice a další vybavení a potom se už jelo na Moravu. Soutěž probíhala v "Areálu snů" od 13.00 hod, soutěžilo se pouze v požárním útoku, ale na dva pokusy, lepší čas se započítával do výsledků.
Celkem se soutěže zúčastnilo devět družstev mužů a tři družstva žen. Byly zde družstva z: Dolní Moravy, Králík, Heřmanic, Prostřední Lipky, Boříkovic, Mladkova, Těchonína, Studeného a Lichkova. Ženy byli z: Těchonína, Heřmanic a Lichkova. Za lichkovské ženy útočili: koš - I. Loufková, savice- P. Faltusová, stroj - M. Vyšohlídová, hadice "B" - P. Macáková, rozdělovač - L. Faltusová st., levý proud - R. Urnerová a pravý proud - L. Faltusová ml. Za muže nastoupili: koš - J. Mlynář, savice - Jar. Doleček, stroj - M. Loufek, hadice "B" - R. Vyšohlíd, rozdělovač - J. Faltus ml., levý proud - V. Urner a pravý proud K. Macháček. Jako náhradník byl připraven osobně sám velitel - D. Macák a k ženám - N. Urubková a M. Faltusová. Dále zde byla početná skupina našich fanoušků: Josef Knápek, Martin a Fanda Faltusovi, Tomáš a Renek Vyšohlídovi, Jan Faltus nejml. a Alenka Urnerová. Samozřejmě byl s námi i velitel okrsku Jan Faltus st.
Všechny přítomné překvapila účast předsedy OSH ČMS Ústí n. O. pana Emila Duška, který dokonce osobně soutěž startoval.
Soutěž proběhla vcelku hladce i přes občasný déšť. I když muži netrénovali a Kája Macháček soutěžil poprvé, dosáhli čas 34,85 a ženy měli čas 35,20. Ženy tak obsadili první místo a muži po rozdělení podle okrsku druhé místo.
Vybrané fotky s komentářem jsou pod článkem, kompletní fotogalerie je umístěna na serveru rajče. net.
za soutěžní tým Honza Mlynář

Náhledy fotografií ze složky Okrsková soutěž Dolní Morava