Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Sbor dobrovolných hasičů v Lichkově uspořádal v sobotu, 4. srpna, již IX. ročník soutěže „O pohár starosty obce“ v požárním útoku. Závodit přijelo devět družstev mužů, mezi nimiž byli kolegové z polského Miedzylesie a Domaszkova, a dvě družstva žen. Jak v kategorii mužů, tak i žen zvítězili hasiči z Líšnice. Místní muži skončili na pátém místě a ženy na druhém.
     Po ukončení soutěže v požárním útoku proběhl dobrovolný netradiční závod, ve kterém se hasiči museli prokázat velkou dávkou legrace a důvtipu. V tomto klání byli nejúspěšnější hasiči z Domaszkowa.
     Po vyhodnocení soutěže a předání pohárů přišlo, zajisté i pro mnohé místní, velké překvapení. Starosta obce Zdeněk Brůna slavnostně předal zástupcům místních hasičů dvě nové radiostanice, které byly zakoupeny obcí s využitím dotace z rozpočtu pardubického kraje a další dvě nové radiostanice, které aroval hasičům jeden místní chalupář. Po tomto aktu se ozvalo kvílení sirény a a hasičské cvičiště přijelo vozidlo Opel Movano, které taktéž zakoupila Obec Lichkov a pro hasiče jej zrekonstruovala firma Ing. Matějka – M. Pácha OCELOT ze Žacléře. Toto vozidlo bude sloužit také pro místně zřizované organizace a spolky. Na všech přítomných byl vidět velký úžas.
     Po oficiálním ukončení soutěže byla možnost posedět a vyzkoušet domácí kuchyni, o kterou se vzorně postaraly lichkovské hasičky.
     Na závěr patří poděkování starostovi obce Zdeňkovi Brůnovi, zástupci fy. OCELOT Milanu Páchovi, který dovezl nové vozidlo, hlavnímu rozhodčímu Vladimíru
Novotnému a všem ostatním, kteří se postarali o hladký průběh soutěžě.

Konečné pořadí - muži

Pořadí

Název družstva

Výsledný čas

1.

Líšnice

26,50

2.

Prostřední Lipka

27,35

3.

Červená Voda

30,75

4.

Dolní Orlice

34,38

5.

Lichkov

34,60

6.

Králíky

36,09

7.

Mlýnický Dvůr

36,15

Domaszkow

35,39

Miedzylesie

43,37

Konečné pořadí - ženy

1.

Líšnice

28,28

2.

Lichkov

32,33

 

Náhledy fotografií ze složky Soutěž O pohár starosty obce 2007