Sbor dobrovolných hasičů v Lichkově uspořádal v sobotu, 4. srpna, již IX. ročník soutěže „O pohár starosty obce“ v požárním útoku. Závodit přijelo devět družstev mužů, mezi nimiž byli kolegové z polského Miedzylesie a Domaszkova, a dvě družstva žen. Jak v kategorii mužů, tak i žen zvítězili hasiči z Líšnice. Místní muži skončili na pátém místě a ženy na druhém.
     Po ukončení soutěže v požárním útoku proběhl dobrovolný netradiční závod, ve kterém se hasiči museli prokázat velkou dávkou legrace a důvtipu. V tomto klání byli nejúspěšnější hasiči z Domaszkowa.
     Po vyhodnocení soutěže a předání pohárů přišlo, zajisté i pro mnohé místní, velké překvapení. Starosta obce Zdeněk Brůna slavnostně předal zástupcům místních hasičů dvě nové radiostanice, které byly zakoupeny obcí s využitím dotace z rozpočtu pardubického kraje a další dvě nové radiostanice, které aroval hasičům jeden místní chalupář. Po tomto aktu se ozvalo kvílení sirény a a hasičské cvičiště přijelo vozidlo Opel Movano, které taktéž zakoupila Obec Lichkov a pro hasiče jej zrekonstruovala firma Ing. Matějka – M. Pácha OCELOT ze Žacléře. Toto vozidlo bude sloužit také pro místně zřizované organizace a spolky. Na všech přítomných byl vidět velký úžas.
     Po oficiálním ukončení soutěže byla možnost posedět a vyzkoušet domácí kuchyni, o kterou se vzorně postaraly lichkovské hasičky.
     Na závěr patří poděkování starostovi obce Zdeňkovi Brůnovi, zástupci fy. OCELOT Milanu Páchovi, který dovezl nové vozidlo, hlavnímu rozhodčímu Vladimíru
Novotnému a všem ostatním, kteří se postarali o hladký průběh soutěžě.

Konečné pořadí - muži

Pořadí