V pondělí 12. května po poledni byl na operační středisko hasičů v Královehradeckém kraji ohlášen požár v budově mateřské školky v ulici Antonína Dvořáka ve Vrchlabí na Trutnovsku. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí, dobrovolní hasiči z Vrchlabí - Podhůří, Špindlerova Mlýna a Hostinného.

„Hořet s největší pravděpodobností začalo v prostorách šaten. Požár zničil dřevěné obložení šaten, linoleum a oděvy. Hasiči z budovy školky evakuovali 31 dětí a šest dospělých osob. Místní jednotka dobrovolných hasičů děti a personál převezla do jiné mateřské školky,“ řekla mluvčí hasičů v Královehradeckém kraji Martina Žahourková.

Hasiči požár lokalizovali ve 12:21 hodin. Příčiny vzniku požáru a výše škod jsou předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: HZS Královehradeckého kraje, Katastrofy.com