PROPOZICE SOUTEŽE
„O POHÁR STAROSTY OBCE LICHKOV“

Pořadatel: SDH Lichkov
Místo konání: Cvičiště SDH Lichkov
Prezence: 2. 8. 2008 od 900 do 945 hod.
Zahájení soutěže: 1000 hod.
Velitel soutěže: Macák Daniel
Hlavní rozhodčí: Novotný Vladimír
Přihlášky: Přihlásit se můžete do 2.8.2008 do 945 hod.:
Písemně: Daniel Macák, Lichkov 207, 561 68
Telefonicky: na čísle 605 750 056
e-mailem: danmacak@seznam.cz
Startovné: 100 Kč za družstvo. Hradí se při prezentaci.
Pořadí: Bude určeno dle doručení přihlášky.
Dotazy: Případné dotazy vám rádi zodpovíme na výše uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Kategorie: Muži a ženy bez rozdílu věku.
Disciplíny: Požární útok
Pravidla: Soutěží se dle pravidel požárního sportu, s vlastními úpravami, viz. níže
Protesty: Protesty a odvolání dle pravidel požárního sportu, za podání protestu,nebo dovolání se vybere kauce 100 Kč.
Ostatní: Soutěží se na travnatém povrchu na nástřikové terče. Měření časů se provádí ručně pomocí stopek.

Na vaší účast se těší

Daniel Macák - Velitel SDH
& František Faltus - Starosta SDH

Pravidla soutěže

Ústroj: Družstvo plní disciplíny v jednotném oděvu (PS II nebo sportovní). Jedinou podmínkou je přilba a opasek.
Nářadí:
 Soutěžící používají vlastní přenosné motorové stříkačky a další nářadí. Přenosné motorové stříkačky mohou být libovolné, avšak schváleného druhu a umožňující použití omezovače průtoku vody.
Provedení disciplíny:
Motorovou stříkačku si družstvo připraví na základnu č. 2 a na motorovou stříkačku napojí přetlakový ventil (stříkačka může být v době startu nastartovaná). Nářadí potřebné k provedení požárního útoku si družstvo připraví k základně č. 1. Od povelu rozhodčího „Na základnu!” se měří doba stanovená na přípravu pokusu, která je stanovena 5 min. V té době musí družstvo umístit na základnu nářadí potřebné k provedení požárního útoku dle nákresu (viz. příloha). Hadice musí být smotané v kotouči a nesmí být jakkoliv připraveny ke spojení! Klíče na hadice mohou být u stříkačky nebo na základně č. 1.
Po startu vyběhne družstvo od startovní čáry (všichni vždy od jedné) k základně č. 1, kde si vezme nářadí (žádný člen družstva nesmí vstoupit do prostoru základny č. 1!!!), provede přívodní vedení (sací koš našroubuje před ponořením do nádrže), dopravní vedení, útočné proudy a nastříká oba terče. Voda v nádrži je v té době pořadatelem průběžně doplňována. Při stříkání do terčů nesmí žádný z členů družstva překročit čáru hranice stříkání, ani se této čáry dotýkat a proudnice (včetně půlspojky hadice) se nesmí opírat o druhého člena družstva. Požární útok se považuje za skončený signalizací obou terčů. Musí být proveden a ukončen do 2 minut po startu. Po ukončení pokusu mohou soutěžící přívodní vedení rozpojit až na pokyn rozhodčího.

Každé družstvo má právo na dva pokusy provedení disciplíny, avšak toto právo nemusí využít.

V případě nejasností použijte kontakty z propozic, nebo budou vysvětleny před zahájením soutěže.

Náhledy fotografií ze složky Plánek základny č. 1