V sobotu 14. června 2008 jsme vyjeli na „Kralický pohár" - hasičskou soutěž v požárním sportu v Králíkách. Sraz jsme měli u hasičské zbrojnice v 8.30 hod, bylo to sice dost brzy, ale sešli se alespoň ženy. Chlapům se sraz nepovedl, takže Lichkov reprezentovalo pouze družstvo žen. My „ženy“ jsme se totiž chtěli ukázat v nových krásných soupravách. Chybí nám už pouze trička, ale ty už budeme mít brzy také. To už nám půjde útok tak dobře, že všem vytřeme zrak. Jako jediný dospělí chlap - řidič s námi jel Jan Faltus st. Naším velkým bodyguardem byl Honzíček Faltus nejmladší. Dále nechyběla trenérka a masérka týmu Míla Faltusová, která nám ochotně hlídala naše věci. Nejdříve jsme na bojišti naložili všechny věci, zvláště na koš jsme si dali velký pozor, abychom ho nezapomněli a vyrazili jsme směr Králíky. Nástup byl v 10.00 hod. Mi jsme soutěžili ve složení: pravý proud – Lenka Faltusová ml., levý proud – Růža Urnerová, rozdělovač Lenka Faltusová st., „béčka“ – Naďa Urubková, stroj – Maruška Vyšohlídová, savice – Petra Faltusová a sací koš – Iva Loufková.Pořadatelé byli trochu zklamaní, protože z 18 pozvaných sborů přijeli pouze 3 družstva mužu a 2 družstva žen. Chlapi přijeli z Líšnice, dvě družstva z Prostřední Lipky a dále tu bylo domácí družstvo z Králík. Dlouho jsme si mysleli, že zde bude pouze jedno ženské družstvo, ale přijely i ženy z Líšnice. Vypadaly dost nacvičeně, a tak jsme se předem spokojili s druhým místem. Ženy z Líšnice byly opravdu dobré a nakonec zvítězily. Lichkov skončil na druhém místě, ale nám to o hodně více slušelo. U chlapů zvítězily domácí Králíky.
Občerstvení bylo výborné a ceny ještě lepší, prohloupil ten kdo nepřijel.

za družstvo žen
Marie Vyšohlídová

Vybrané fotky s komentářem jsou opět pod článkem a kompletní fotogalerie je na "rajčeti"

Náhledy fotografií ze složky Soutež Králíky 14. 6. 2008