Seznam členů JSDHO Lichkov

Technika

CAS 25, Liaz 101

(Cisternová automobilová stříkačka)
Kabina pro posádku devíti hasičů (řidič, velitel, spojka a šest hasičů), prostornější kabinu hasičského auta ve světě najdete jen obtížně, dodnes je proto LIAZka mezi hasiči velmi oblíbena. Nástavbu tvoří ocelový svařenec onýtovaný ocelovým plechem, ocelová nádrž na vodu o objemu 2500 litrů a polypropylenová na 400 l pěnidla. Přepážky a police tvořila levná a dostupná překližka, byla to jedna ze slabin nástaveb, stejně jako v prvních několika letech velmi nespolehlivé a často i nefunkční hliníkové roletky. Zajímavou koncepci má i dvoustupňové čerpadlo, při paralelním zapojení pracující ve standardním režimu 2500 l/min při 0,8 Mpa a při sériovém 1250 l/min při zvýšeném tlaku 2,4 MPa. Nebyl to sice regulérní vysokotlak (4 MPa), ale vzhledem k nedostupným západním čerpadlům to byla z nouze ctnost, mimochodem se jedná o velmi spolehlivá čerpadla. Celková hmotnost prototypu byla 14215 kg, délka 7380 mm a výška 3100 mm. Světlá výška pak 290 mm a stoupavost 40%.

CAS 32, T148
(Cisternová automobilová stříkačka na podvozku Tatra 148)
Požární automobil určený především pro dopravu vody na místo požáru a provedení zásahu. Výborné jízdní vlastnosti dovolují jeho použití i v terénu, čímž se CAS-32 stává víceméně univerzálním požárním automobilem. Posádku vozidla tvoří tříčlenné družstvo 1+2.

Další technika:
PPS 8 (2ks)
PPS 12
PPS 15
plovoucí čerpadlo Honda GCV 160E (4,1 kW)
Motorová pila Husqarna

Výstroj a výzbroj:
Jednotka je vybavena pěti kompletními zásahovými obleky ZAHAS IV doplněnými přilbami Schubert F 210, zásahovou obuví, rukavicemi a polohovacími pásy. Dalším vybavením je čtveřice izolačních dýchacích přístrojů Saturn S-7 se čtyřmi záložními tlakovými lahvemi.

Spojení:

Na vozidle CAS T148 je nainstalována nová vozidlová radiostanice Motorola CM 140, a dále je jednotka vybavena třemi ručními přenosnými radiostanicemi Motorola CP 140. V plánu je ještě vybavit DA Opel Movano vozidlovou radiostanicí. Jednotka je svolávána pomocí SMS a AMDS odesílaných z KOPISu (Krajské operační a informační středisko) a dále pomocí elektronické (tzv. mluvící) sirény. Nyní zvažujeme zakoupení systému "PELIG".