Po inspiraci na ostatních hasičských stránkách jsem se rozhodl zařadit tuto rubriku, kde budou informace nejen o zásazích, ale i o taktických, námětových a prověřovacích cvičeních. Doufejme, že se zde objeví pouze cvičení nebo maximálně sundávání kočky ze stromu.
 Velitel

11/02/2012

Ve 2:22 hodin byl na KOPIS ohlášen požár římskokatolické fary v Českých Petrovicích. Na místě zasahovaly jednotky HZS ze Žamberka a Králík a dále byli povoláni dobrovolní hasiči z Klášterce nad Orlicí, Českých Petrovic, Mladkova, Lichkova, Jablonného nad Orlicí a Žamberka. Pro JSDHO Lichkov byl poplach vyhlášen až ve 2:55 hod. Jednotka vyjela ve 3:04 s CAS Liaz ve složení: Vyšohlíd René, Macháček Karel a Doleček Jaroslav. Na místo zásahu dojeli ve 3:22 hodin. Po ohlášení příjezdu dostala jednotka za úkol doplnit vodu do cisterny HZS. Po čtvrt na šest oznámil velitel zásahu jednotce, že se může vrátit na základnu. Jednotka odjela v 5:29 a na základnu se vrátila v 5:55 hod. Před vznikem požáru se v objektu nacházelo osm dětí a tři dospělé osoby. Všechny osoby stihly za včasu opustit objekt, přesto dvě děti musely být ošetřeny - jedno z důvodu omrzlin, jelikož se nestihlo dostatečně obléknout a druhé z důvodu intoxikace splodinami hoření. Požár byl lokalizován v 3.29 hodin a zlikvidován před osmou hodinou. Jelikož teplota v noci klesla k -20 °C, měli hasiči velmi ztížené hasební a záchranné práce.

fara.jpg

27/01/2012

V 18:31 hod. byl jednotce vyhlášen poplach z důvodu ohlášení hořících sazí v komíně v RD v Lichkově. Jednotka vyjela v 18:36 a na místě zásahu byla v 18:40 hod. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o hořící saze v komíně Jednotka provedla společně s HZS Králíky průzkum a kontrolu komínového tělesa a poté zůstala ještě jednu hodinu v pohotovosti. S CAS Liaz vyjeli - Doleček Jan, Dulovec Jiří a Faltus Jan; s CAS T-148 vyjeli Faltus František a Faltus Jan

03/08/2011

Požár truhlárny v Moravském Karlově. Liaz 101 L - Doleček Jan, Macák D., Vyšohlíd R., Faltus St., Vlček Mil.; T-148 - Faltus Fr., Mlynář Jan.

19/07/2011

Dolní Morava - Horní Morava

Požár chaty Kamila - prověřovací cvičení. Liaz 101 l - Dulovec J., Mlynář J., Macháček K., Vyšohlíd R. Doleček Jar.

24/06/2011

Požár hospodářské části rodinného domu v Dolní Hedeči v Králíkách. Liaz 101 L - Doleček Jan, Macák D., Macháček K., Faltus Jan ml.; T-148 Faltus Fr., Doleček Jar.

15/06/2011

Odčerpávaní vody - při výkopových pracích přerušen vodovodní řád - Lichkov. Liaz 101 L - Macák D, Faltus Jan T.

19/04/2011

Požár truhlárny v Moravském Karlově. T-148 Doleček Jar., Macháček Ka., Faltus Jan ml., DA Opel Faltus Fr., Vyšohlíd R.

04/12/2010

Jako minulé roky, jsme i letos poskytli technickou pomoc při akci "Mikulášská jízda aneb plnou parou přijíždí mikuláš". Pořadatelem akce byly České dráhy, a.s., ČD Cargo, a.s. a Letohradský železniční klub.
     Hasiči vyjeli do Dolní Lipky, kde v obvodu železniční stanice doplnili do parní lokomotivy ř. 423 vodu. I když by mašinka spolkla víc vody, našich 6 m3 jí bohatě stačilo, neboť letos nevytápěla soupravu.

10/10/2010

V neděli 10. října byl ve 14.56 hod. vyhlášen poplach pro naši jednotku s místem určení Prostřední Lipka kde mělo dojít k dopravní nehodě (DN). Jednotka vyjela ve 14.58 s CAS T148 a DA Opel. Po cestě nás sice zdržely uzavřené závory v Dolní Lipce, ale na místě jsme byli v 15.11 hod. Zde se ukázalo, že DN byl úmysl. Příčinu i následky jste zajisté sledovali v médiích, proto přikládám pouze pár fotografií z místa zásahu.

p1064350.jpg

p1064353.jpg

p1064354.jpgp1064363.jpg

10/10/2010

Od 9. do 15. srpna 2010 pomáhali členové JSDHO Lichkov odstraňovat následky povodní, které zasáhly Liberecko a Českolipsko. Od 9. do12. srpna byli v České Lípě a Stružnici. 12. srpna ráno byli převeleni do Bílého Kostela nad Nisou, kde pomáhali do nedělního odpoledne.

Obrázka naleznete v tomto odkazu:

sdh-lichkov.rajce.idnes.cz/Povodne_Ceska_Lipa_a_Bily_Kostel_nad_Nisou_2010/#